גם השבוע התכנסו בני משפחת גולדין ופעילי 'מסדר הדר' ל'מפגן העוז', הפעם מול בסיס הקרייה בל אביב, משם קראו לראש הממשלה לא להסכים להסדרה ללא השבת אורון והדר תחילה. מזה 15 שבועות נערך 'מפגן העוז' באנדרטת החץ השחור מול רצועת העזה, ובשל המצב הבטחוני הוחלט לקיים אותו היום מול הקרייה.

"הערך של החזרת החיילים חיים, פצועים או מתים הוא ערך שכולנו גדלנו עליו ואסור לנו לאבד אותו", אמר אביו של הדר, פרופ' שמחה גולדין. "במקרה של הדר ואורון הוא הלך לאיבוד ב'צוק איתן', בהסכם טורקיה, ונראה שגם בימים אלה. ראש הממשלה חייב לשים את החזרת הבנים כתנאי מוקדם לפני הכל – כל הסכם אחר יהיה הסכם כניעה לחמאס. ראש ממשלה שלא מחזיר חללים גם לא יחזיר חיילים חיים. תושבי וראשי עוטף עזה גם מביעים את תמיכתם בעמדתנו ומתנגדים להפסקת אש ללא החזרת הבנים".

מפגן העוז מול הקריה בת"א. צילום: תומר ניוברג, פלאש 90

 

ח"כ איתן כבל, שהגיע למקום, סיפר: "תקופה ארוכה הייתי בין אלה שלא צידדו בפעילות. הבת שלי התגייסה לפני כשנה, והזמן עשה את שלו והגעתי לתובנות חדשות". לדבריו, "החלטתי לקחת חלק במאבק הזה, כי אין מוצדק ממנו. אסור להגיע לשום הסכם עם החמאס ללא החזרת הבנים".

גם בגבעתיים קיימו היום (ו') כמאה פעילי 'מסדר הדר' ותושבים הפגנת הזדהות בה קראו לחתום על הקריאה להחזיר את הבנים הביתה, תחת הכותרת "הומניטארי תמורת הומניטארי".

"ראש ממשלה שלא מחזיר חללים גם לא יחזיר חיילים חיים". שמחה גולדין במפגן העוז מול הקריה בת"א. צילום: תומר ניוברג, פלאש 90

 

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20