פרקליטות מחוז מרכז הגישה הבוקר (ו') כתב אישום לבית המשפט המחוזי מרכז נגד המסתנן מסודן, בקהיט אושאר חאמד מרס (31), בגין עבירות חבלה בכוונה מחמירה ואיומים באירוע הדקירה בבית החולים 'שמואל הרופא' בבאר יעקב בתחילת החודש. לפי כתב האישום, חאמד מרס אושפז בעבר במרכז הרפואי 'שמואל הרופא' וטרם האירוע ועל רקע אשפוזו, כעס על צוות בית החולים. ביום האירוע הוא נמלט מהמאבטחים, "שלף סכין ודקר בעוצמה" את האחות רחל קובו בת ה-65 ופצע אותה באורח קשה, שטיפלה בו במקום.

תיעוד המסתנן הדוקר בבית החולים 'שמואל הרופא' בבאר יעקב

על פי כתב האישום, "הוא נכנס לבית החולים בניגוד להוראות המאבטחים, כשהוא מצויד בסכין גדולה, ומתוך כוונה לגרום לחבלה חמורה או לנכות או למום לאחות בית חולים, אשר מבצעת נאמנה את עבודתה לשירות הציבור, ואף טיפלה בו בעבר במסירות. הוא דקר את האחות, בקור רוח, ובעוצמה רבה, בבטנה, ופצע אותה קשה".

כתב האישום הוגש יומיים לאחר שמשטרת ישראל השלימה את חקירת האירוע ופרסמה תיעוד בו נראה חאמד מרס כשהוא שולף סכין ומתקדם לעבר האחות קובו. צאז, עבר מצבה של קובו טלטלות וכיום הוא השתפר ומוגדר בינוני.

מחקירת המקרה עלה כי, המסתנן, שהיה בעברו מאושפז בבית החולים השיקומי, הגיע לבית החולים שמואל הרופא כשברשותו סכין גדולה. החשוד עבר דרך השומרים בכניסה לבית החולים ולא ציית להוראתם לעצור.

עוד עלה מהחקירה כי החשוד נכנס לביתן המחלקה בה היה מאושפז בעבר, שם פגש במאבטח ושלף לעברו סכין, בתגובה עזב המאבטח את המקום בריצה והחשוד ניגש לאחות שהייתה בסמוך, דקר אותה ופצע אותה באורח קשה. לאחר מכן חזר המאבטח למקום שלף את אקדחו, ירה לעבר החשוד ולא פגע בו. צוות רפואי ומאבטחים השתלטו על החשוד עד להגעת השוטרים למקום. מעצרו של חאמד מרס הוארך היום עד ליום שני.

כזכור, בתחילת השבוע שעבר חשפנו כי בארגון 'רופאים למען זכויות אדם' התריע על מסוכנתו לציבור של חאמד מרס ועל האסון שעתיד לקרות בפני רשות האוכלוסין וההגירה, משרד הבריאות, משרד הרווחה ועוד. אולם אף גורם לא עשה דבר.

הכתובת הייתה על הקיר
אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20