"חבל שהם לא בודקים לפני שהם מעלילים". צילום שמאלי: מרים אלסטר, פלאש 90

 

בארגון השמאל הקיצוני 'שלום עכשיו' קשרו לכאורה בין עיתונאי ערוץ 20 שמעון ריקלין לזיוף והפצת תכתובת הודעות ווטסאפ הקושרות את מחאת הדרוזים למפלגת 'העבודה'. ריקלין מצידו איים עם צאת השבת לתבוע את תנועת השמאל הקיצונית על סך מאה אלף שקלים. הלילה (א'), בחרו בתנועה לפרסם התנצלות בפלטפורמה בה הכפישו לכאורה את ריקלין – הטוויטר. "מהניסוח שלנו ניתן היה להבין שמאחורי התכתובת והפצתה עומד איש הימין הקיצוני שמעון ריקלין", כתבו. "הדבר אינו נכון ועל כן, הציוץ נמחק ואנו מתנצלים על הטעות שייחסה לריקלין גם ציוץ בשבת".

מלבד 'שלום עכשיו', איים ריקלין לתבוע גם את פעיל הרשת ערן צ'רפק מאותה סיבה. גם צ'רפק פרסם ציוץ בו הוא מבהיר את דבריו וכתב:

ריקלין מצידו אמר בתגובה להתנצלות כי "חבל שהם לא בודקים לפני שהם מעלילים" והוסיף: "אשקול את תגובתי אחרי התייעצות עם חבריי".

בציוץ של 'שלום עכשיו' נכתב: "אם ריקלין והצל היו מבינים משהו על השמאל הישראלי, הם היו יודעים שאת הקונספירציות שלנו, אנחנו מנהלים בטלגרם טיפ לפעם הבאה – תקפידו לשנות את התמונה של הקבוצה בווצאפ".

במכתבו של עורך הדין איתמר בן גביר המייצג את ריקלין בתביעה נכתב: "הטענה כי פרסם הודעה מפוברקת היא טענה שקרית ומכפישה שמסבה נזק רב למרשי לצערי הפרסום שלכם צבר תאוצה רבה ובצאת השבת התקבלו אצל מרשי תגובות רבות וקשות".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20