אוניברסיטת תל אביב. צילום: דוג'רית, ויקיפדיה

 

מרצה בכירה בחוג למשפטים באוניברסיטת ת"א, החליטה לבטל שיעורים כאות אבל על "הטבח בעזה" וזאת ללא התערבות מצד הנהלת המוסד האקדמי, כך פורסם בחדשות 10.

"מתוך כבוד לפלסטינים שנטבחו אתמול בעזה, אני מכבדת את הקריאה לשביתה כללית מחר (ד'). שיעורים ושעות קבלה מבוטלים", כך כתבה ד"ר לינה שלאימה במייל ששלחה באנגלית לסטודנטים. הסטודנטים מצדם זועמים על הנהלת האוניברסיטה שממלאת פיה מים: "קשה להאמין שאני נדרש לשבות מחר ולא ללמוד בגלל הלחימה בעזה".

תגובת הנהלת האוניברסיטה: "המרצה שלחה את ההודעה על ביטול הקורסים לסטודנטים באופן ישיר, ולא דרך מזכירות הסטודנטים. הודעתה אינה משקפת בשום אופן את עמדת האוניברסיטה. הנושא ייבדק".

הפגנות התקיימו גם באוניברסיטת בן גוריון בב"ש ובאוניברסיטה העברית בירושלים. במכללת תל חי עמדו סטודנטים דקה דומיה לזכר המחבלים שחוסלו בגדר הגבול.

ראש עיריית קריית שמונה, ניסים מלכה, יצא במתקפה נגד הסטודנטים ממכללת תל חי, שעמדו הבוקר (ג') דקה דומייה כאות אבל לחיסול המחבלים שניסו לפרוץ את גדר הגבול תוך כדי שימוש באלימות קשה ואמר כי הוא "מי שיוצא נגד המדינה וחיילי צה"ל – שייחפש מקום אחר ללמוד בו".

"בעקבות המהומה שפרצה היום במכללת תל חי, לאחר שסטודנטים עמדו דקה דומיה לזכר מחבלי החמאס שנהרגו ביממה האחרונה אחרי שניסו לפרוץ את הגדר ולהיכנס לשטח ישראל במטרה לפגוע בחיילי צה"ל ובאזרחי המדינה אני רואה את הדבר בחומרה. לא אתן להפוך את מכללת תל חי למכללת ביר זית. מי שיוצא נגד המדינה, נגד חיילי צה"ל ונגד אזרחי המדינה, מוטב שייחפש מקום אחר ללמוד בו", אמר מלכה.

"בושה שסטודנטים שלומדים בישראל, מקבלים מלגות ותנאים טובים, בוחרים לעמוד דקה דומיה לזכר מחבלים צמאי דם. אני קורא לראשי המכללה לסלק את הסטודנטים האלה מהמכללה. אני בעד דמוקרטיה, אך נגד ניצול הדמוקרטיה. מי שמצדד במחבלים מקומו לא איתנו. אסור שמכללת תל חי תהפוך למקום של הסתה ופגיעה במדינה. עלינו לעצור את הניסיונות של גורמים עויינים להרוס את המכללה שחשובה מאוד לקריית שמונה ולצפון".

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם