יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי הודיע היום (ג') על פירוק השותפות עם ציפי לבני. לבני, שישבה לידו בישיבת הסיעה, לא ידעה דבר. בישיבת מפלגת 'העבודה' שהתקיימה לאחר ההודעה, אמר גבאי: "רק אכלתי חרא ממנה. כשנתתי לה את האופוזיציה היא לא אמרה עלי מילה טובה".

במסיבת עיתונאים שכינסה היום (ג') לבני השיבה לבני לגבאי: "הנאום ששמעתי היום היה מה ששמעתי לאורך כל הדרך 'אני, אני אני'", אמרה לבני. "אבל הייתי מחוייבת לדרך. סירבתי לפיצול, למרות שנדרש ממני. היום הוסרו הספקות. לכן, אמרו מעתה: מפלגת העבודה בראשות גבאי ומפלגת התנועה. אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו קרבות אגו בתוך המפלגה. את האגו צריך לשים בצד. ושלי מזמן כבר שם".

בתשובה לדברי גבאי לפיהם "לבני האכילה אותו חרא", השיבה: "אף פעם לא הסתכלתי לו בצלחת, לא יודעת מה הוא אכל".

בהודעה שהוציא לתקשורת מסר: "קיוויתי והאמנתי שהשינוי והשותפות החדשה יובילו לצמיחה שלנו, לחיבור של ממש, לפירגון הדדי. אבל הציבור חכם הוא רואה שזה לא מצב הדברים והתרחק. אני עדיין מאמין בשותפות, בחיבורים, בלאחד מחנה גדול ומחויב לשינוי, אבל חיבורים מוצלחים מצריכים חברות, עמידה בסיכומים ונאמנות לדרך. זה לא קורה בשותפות הזאת ולכן אני שוב בוחר בציבור. ציפי, אני מאחל לך הצלחה בבחירות, בכל מפלגה שבה תהיי. אנחנו נמשיך להילחם ולהיות מחויבים לשינוי שעם ישראל רוצה".

גבאי מסלק את לבני מהשותפות בשידור חי. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
גבאי מסלק את לבני מהשותפות בשידור חי. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

ממפלגת העבודה נמסר: "אנו נערכים לבחירות ולניצחון ונוביל מהלכים של איחוד וחיבור יחד עם אנשים שרוצים איחוד, חיבור ושותפות אמיתית. אבי גבאי, מועמד מפלגת העבודה לראשות הממשלה, מחויב לשינוי בישראל. אנו מאחלים לציפי לבני הצלחה בדרכה החדשה".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20