חבר הכנסת אלעזר שטרן (יש עתיד) העביר את עצמו פוליגרף כדי לשלול את הטענה כי באומרו לשרה מירי רגב במליאת הכנסת "אני לא רוצה לדבר פה על איך התקדמת בצבא" הוא התכוון לרמיזה מינית. כך אמר הערב שטרן בראיון לתוכנית 'פגוש את העיתונות'.

שטרן ורגב במליאה. צילום: ערוץ הכנסת

"בפוליגרף יש התייחסות לאם על דוכן הכנסת התכוונתי לדבר מיני, והתשובה היא שלילית", סיפר שטרן בראיון. "יאיר לפיד, יו"ר המפלגה, לא היה צריך את הפוליגרף הזה, אבל אני הראיתי לו את זה בכל זאת. הפוליגרף מוכיח שחור על לבן". הוא אף אמר כי הוא "מתנצל על כל אישה שנפגעה מהאמירה, ואם מירי רגב נפגעה גם אני מתנצל על כך, למרות שאני לא מאמין שהיא אכן נפגעה".

"כוונותיו היו לפגוע"

אלא שרגב מצידה לא קיבלה את הדברים ואמרה  כי היא "דוחה את הניסיונות של ח"כ אלעזר שטרן להציל את עצמו". לדבריה, "הפוליגרף הוא תרגיל נבזי ולא מובן מהן השאלות, מי ערך את השאלות ובכלל על מה הן מעידות. הפוליגרף בוודאי לא מעיד על כוונותיו המכוערות, כוונותיו לפגוע בי ובשמי הטוב. כולם הבינו שמדובר באמירה סקסיסטית ועל זה אני לא מוכנה לשתוק".

רגב המשיכה ואמרה: "הוא פגע בי ברמה האישית, במשפחתי ובשמי הטוב. שטרן עשה את הדבר הנורא מכל שאפשר לעשות כלפי אישה. הוא למעשה טען שנשים לא באמת מקודמות בשל הכישורים והיכולות שלהן, אלא בשל דברים אחרים. הוא יודע את האמת. הוא יודע שזה לא נכון ולכן ההתנצלות שלו צריכה להיות מנוסחת באופן ברור מעל בימת הכנסת – שם הוא צריך לומר שהוא שיקר. הוא לא אמר דברים נכונים".

שרת התרבות לא חסכה ביקורת גם ממפלגתו של שטרן והוסיפה: "אני מתביישת בו, ב'יש עתיד' – מפלגה שוביניסטית. לא שמענו מילת גינוי אחת מיאיר לפיד ועופר שלח נגד שטרן. זו פשוט בושה כיצד הם נותנים גיבוי לאנשים שוביניסטים שפוגעים בשמן של הנשים. אני מקווה שוועדת האתיקה תאמר את דברה באופן ברור: שטרן צריך להתנצל באופן מנוסח וברור ולומר את האמת מעל דוכן הכנסת".

ח"כ שטרן לשרה רגב: "אני לא רוצה לדבר פה על איך התקדמת בצבא"

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20