תקרית חריגה אמש ליד בית בית אל: שוטרי מג"ב היכו אמש (א') חייל מגדוד 'נצח יהודה' וניסו לעצור אותו, כך על פי עדויות תושבים שנכחו במקום. על פי העדויות, הרקע לאלימות שהופנתה כלפי החייל היה סירובו לפנות הפגנה של כ-50 מתיישבים יהודים סמוך למקום הפיגוע בצומת גבעת אסף.

במג"ב טוענים כי החייל הגיע יחד עם חייל נוסף למקום, התפרע וניסה לשבש את מעצרם של שלושה מפגינים באירוע. מה שהצריך את השוטרים להשתלט עליו ולעצור אותו, זאת לאחר שפעלו במשך 48 לתפיסת מחבלים בגזרה. לאחר מכן, החייל הועבר למפקדיו ללא מעצר.

"חציית קו אדום בהתנהלותו המחפירה של מג"ב"

בתגובה לאירוע, קרא עו"ד איתמר בן גביר, מראשי 'עוצמה יהודית', לחקור את השוטרים שהיו מעורבים "ואף להעמידם לדין על התנהלותם ועל התערבותם במקצועיות עבודתם של חיילי 'נצח יהודה'".

"חיילים אשר חבריהם לשירות הצבאי נרצחו זה עתה". זירת פיגוע הירי בגבעת אסף. צילום: רויטרס

 

לדברי עו"ד בן גביר, "לא אחת שוטרי מג"ב מנצלים לרעה את סמכותם וחורגים מתפקידם, אלא שאירוע זה הוא בבחינת חציית קו אדום בהתנהלותו המחפירה של מג"ב; אם עד כה חשבנו כי נראה את שוטרי מג"ב מתנכלים למתיישבים היהודים, כפי שהם עושים לא אחת ולא שתיים, הרי שמאמש אנו עדים להתנכלות חדשה: התנכלותם של שוטרי מג"ב לחיילים אשר חבריהם לשירות הצבאי נרצחו זה עתה, וכל פשעם היה סיוע למתיישבים הגיבורים שמחו על אותו רצח".

"הגענו למצב בו שוטרים וחיילים נאבקים זה בזה"

הוא הוסיף כי "הגענו למצב בו שוטרים וחיילים נאבקים זה בזה, האויבים שלנו רואים את התמונות ואת הפרסומים מאותו אירוע וצוחקים עלינו, מדובר בתמונות שמחזקות את התיאבון של המחבלים השפלים לבצע עוד פיגועים" וקרא למפקד משטרת מג"ב ולמחלקה לחקירות שוטרים לפתוח בחקירת האירוע, "על מנת למצות את הדין עם השוטרים המכים".

בתגובה מטעם משמר הגבול נמסר כי "בפעילות הלילה של שוטרי מג"ב בפאתי רמאללה, התקיימה הפגנה בלתי חוקית של כ-50 מתיישבים. במסגרת ההפגנה נעצרו שלושה חשודים אשר יידו אבנים לעבר בתים פלסטינים. לאחר שנעצרו, הגיעו לעבר כוחות מג"ב שני חיילים שמשרתים באזור בניסיון לשחרר את העצורים. שוטרי מג"ב העבירו את החיילים להמשך טיפול של מפקדיהם. תחקור משותף של האירועים בשטח נמשך ע"י מפקדי צה"ל ומג"ב", לשון ההודעה.

מדובר צה"ל נמסר כי במסגרת ההפגנה נעצרו 3 חשודים אשר יידו אבנים לעבר בתים פלסטינים. לאחר שנעצרו, הגיעו 2 חיילי צה״ל שמשרתים באזור בניסיון לשחרר את העצורים. במקום התפתח עימות. החיילים המעורבים באירוע הושעו מתפקידם עד לסיום תחקור משותף של האירוע ע״י מפקדי צה״ל ומג״ב.

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20