ועדת השחרורים בכלא שיטה הורתה היום על שחרורו המוקדם של לוחם מג"ב בן דרי. דרי הורשע בכך שבמהלך פעילות מבצעית ביום הנכבא בשנת 2014 בסמוך למחסום ביתוניא גרם לפציעתו ולמותו ברשלנות של אחד מהמתפרעים במקום.

על בן דרי הוטל עונש מאסר של 18 חודשים, והיום כאמור לאחר דיון בו התנגדה פרקליטות המדינה לשחרורו הורתה וועדת השיחרורים על קיצור עונשו, וזאת בשל התנהגות טובה.

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו שייצג את דרי בוועדת השחרורים מסר "התנגדות הפרקליטות לשחרורו המוקדם של דרי היא מקוממת ומעלה תחושה קשה של רדיפה. אותה פרקליטות שהאשימה אותו לשווא בהריגה ממנה זוכה ובקשה אף להחמיר בענשו מתנהלת כאילו מדובר העבריין סדרתי ולא כמי שיצא בשליחות המדינה להגן הסדר הציבורי מהמנוח וחבריו שפגעו בכוחות הבטחון."

עו"ד ציון אמיר אשר ייצג את בן דרי בתיק הוסיף "אני שמח מאד שבן דרי שוחרר מהפחתת שליש מתקופת המאסר שנגזקה עליו. לצד השמחה אי אפשר שלא להביע צער ועמוק על הדרך שבה נאלץ לוחם שלנו לעבור עד הרגע הזה. דבר קשה מאד בעיני היה העובדה שפרקליטות המדינה התנגדה לשחרורו, לא אגזים אם אומר שהדבר מזעזע, לבוא ולהתנגד לשחרורו המוקדם של לוחם שיירף את חייו לטובת הגנת מדינת ישראל. סוף טוב הכל טוב ואני מברך על ההחלטה".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי