המשחק החדש ממלא את הרחובות אז איך עובד משחק המציאות הרבודה ששבר את שיא ההורדות של כל הזמנים?

'פוקימון' הייתה סדרת אנימציה שתורגמה למשחקים וקלפים, פה לוקחים את זה לשלב הבא: צריכים לצאת מהבית כדי לאסוף פוקימונים וזה תפס מיליוני אנשים ברחבי הגלובוס. אז איך המשחק עובד? מקבלים הכוונות במכשיר הפלאפון שאומרות לך לאן ללכת ואיפה לחפש את הפוקימון. אנשים מסתובבים ברחובות ומחפשים פוקימונים, גם צריך לבצע תנועות של תפיסה ולכידה על מנת לאסוף אותם וזה גורם להראות די מטופש במבט מהצד.

 

 

האפליקציה פותחה על ידי חברת נינטנדו בשילוב גוגל שתרמה את אפליקציית המפות והג'י פי אס שלה כך שיש עליך מכמונים שיודעים בדיוק איפה אתה נמצא, בכל רגע נתון, לאיזה מקומות אתה נוהג ללכת ושם מחביאים לך את הפוקימונים שלך כך שבעצם דרך האפליקציה הזו מקבלים עליך לא מעט מידע מעבר למה שגם ככה יש על כל  אחד ואחת מאיתנו.

במדינת מיזורי נערים הצליחו דרך האפליקציה הזו לאתר כל מיני אנשים ולהוביל אותם לחניון נטוש ושם שדדו אותם. במדינת ויומינג בחורה צעירה שהלכה לחפש אחרי פוקימונים הגיעה לשפת נהר ושם גילתה גופה.

האפליקציה נכון לעכשיו הושקה ב-4 מדינות: ארה"ב, ניו זילנד, אוסטרליה ויפן אך משתמשים רבים בארץ הצליחו להתגבר על החסימות כיוון שברגע שמתקינים את האפליקציה ניתן באמצעות מפות של גוגל ועזרים נוספים בהם עושה המשחק שימוש לאתר את מיקומכם וללכוד פוקימונים באתרים מרכזיים כמו אנדרטות ומקומות מוכרים נוספים גם בישראל.

עבור משתמשי iOS (אייפון ואייפד), ההורדה היא פעולה פשוטה: עליכם לפתוח את אייטונס במחשב, להעביר לחנות האמריקנית וליצור חשבון אמריקני: העבירו את החנות לארה"ב, לחצו על אפליקציה בחינם, לאחר מכן על פתח חשבון (לא תדרשו להזין כרטיס אשראי). אחרי שתפתחו את החשבון, תוכלו להתחבר מהאייפון או האייפד וליהנות מפוקימון גו.

באנדרואיד העניין מעט מסובך שכן תיאלצו להסתכן ולחפש קובץ התקנה (APK) באינטרנט.  לפני שתורידו את הקובץ לאנדרואיד שלכם, ודאו שבהגדרות האבטחה של המכשיר ניתן להתקין קבצי APK – אפליקציות שאינן מחנות גוגל הרשמית. כנסו להגדרות המכשיר,  אבטחה ושם חפשו את הסעיף "מקורות לא ידועים". הפכו אותו לפעיל ואז לחצו על הקובץ שהורדתם בתיקיית ההורדות במכשיר.

 

ההשקה במדינות נוספות מושהת כעת בעקבות עומסים שגרמו לקריסת השרתים.

כלכלי בלילה

כלכלי בלילה