חן אלמליח, שדרנית רדיו בתחנה הצבאית "גלגל"צ", הגיבה היום בעמוד הפייסבוק שלה לפיגוע הדריסה שבו נרצח שוטר משטרת ישראל וכתבה: "גם אני הייתי דורסת שוטר אם היו מפנים אותי בכוח מהבית כדי לבנות יישוב לאנשים חזקים ממני, ואל תדברו איתי על חינוך".

 מתוך 'לפני כולם' 

אלמליח התחרטה על הפוסט החריף ומחקה אותו מהדף האישי, אולם צילום מסך של הפוסט שהועלה לרשת הביא לגל תגובות זועם. בתגובה לפניית ערוץ 20, נמסר מגל"צ כי השדרנית פוטרה לאלתר מעבודתה בתחנה: "אין מקום בגלצ ובגלגלצ לשדרית המביעה תמיכה בדריסתו המכוונת של שוטר, על כן הוחלט לסיים לאלתר את ההתקשרות עם חן אלמליח".

חן אלמליח
הפוסט בפייסבוק בטרם הורד. צילום: פייסבוק

 

ירון דקל, מפקד גל"צ, הגיב בחשבון הטוויטר: "למי שמביע תמיכה בדריסת שוטר אין מקום להימנות על שדרי גלצ וגלגלצ. לכן החלטתי על סיום התקשרות מיידי עם חן אלמליח". השר לביטחון פנים הגיב לתקרית וחיזק את החלטת מפקד גלי צה"ל. "כך יש לפעול. אין סובלנות והבנה לרצח ולטרור", צייץ בטוויטר.

 

ירון דקל
הציוץ של מפקד גל"צ ירון דקל. צילום מסך טוויטר

 

כזכור, הבוקר התרחש פיגוע דריסה במהלך פינוי בתים לא חוקיים בכפר הבדואי אום אל חיראן שבדרום. שבמהלכו נרצח שוטר משטרת ישראל ארז עמדי לוי ז"ל.

בתגובה נימקה אלמליח בפייסבוק את הסיבה למחיקת הפוסט. "מחקתי את הפוסט כי מה שנותר ממנו זו הכותרת האלימה מבלי יכולת לקיים דיון מורכב על האלימות שמופנית כלפי האזרחים", כתבה.

תגובתה של אלמליח
תגובתה של אלמליח

 

"כולם קורבנות, המפונים והשוטרים, הפשעים הגרועים ביותר נעשים בחסות החוק. ולכל חבריי, אבירי זכויות המזרחים שפינקו אותי ב'מחמאות' – אתם עלובים ואתם מאכזבים יותר מכולם. צדק הוא צדק, וכל אחד יכול למצוא את עצמו בקלות קורבן של התעמרות ממסדית, על כן ההשוואה לכפר שלם ולנרצח שמעון יהושע (שנורה ע"י שוטרים כשניסה למנוע את פינוי ביתו -מ"ה), ההוא שפיארתם בגבורתו, כשהתאים לכם. קחו את המחאה שלכם וקפלו אותה חזרה לבוידעם. צביעות".

חן אלמליח
חן אלמליח. צילום: פייסבוק

 

זו אינה הפעם הראשונה שבה שמה של אלמליח עולה לכותרות בהקשר שלילי. לפני כשנה שידרה אלמליח שיר של הלהקה הפלסטינית "47SOUL", המתנגדת לישראל ועוררה זעם רב. אמיר לוי (34), סטודנט באונ' תל אביב, פנה בעקבות השידור לדובר צה"ל ולמשרד הביטחון ולמשרד התרבות והספורט.

לוי כתב כי "אני פונה בעקבות מקרה חמור שנתקלתי בו לאחרונה במהלך האזנה לשידורי גלגלצ. ביום ג' האחרון, 29.3.16, במסגרת התכנית של חן אלמליח ששודרה בשעה 22:00, הושמע השיר Everyland מאת הלהקה הפלסטינית 47SOUL – הרכב מוזיקלי זה כולל אמנים ערבים ממדינות שונות אשר מגדירים את עצמם כ'פלסטינים. ועוסקים בשיריהם רבות בנושאים הקשורים למזרח התיכון בכלל ולעם הפלסטיני בפרט. הופעות ההרכב ברחבי העולם הופכות לרוב למפגני תמיכה בפלשתין ונגד ישראל, ודף הפייסבוק שלהם גדוש בתעמולה ערבית קיצונית".

אלעד שור

אלעד שור