שגריר ארה"ב דיוויד פרידמן בפתיחת כנס ירושלים. צילום: הלל מאיר TPS
"כזו אכזריות ואין גינוי מהרשות הפלסטינית!". שגריר ארה"ב דיוויד פרידמן. צילום: הלל מאיר TPS

 

"טרגדיה בישראל. שני חיילים צעירים, נתנאל קהלני וזיו דאוס נרצחו בצפון השומרון ואב לארבעה, עדיאל קולמן, נרצח בירושלים בידי מחבלים פלסטינים", צייץ שגריר ארה"ב בישראל דויד פרידמן ותקף את הרשות הפלסטינית על שתיקתה: "כזו אכזריות ואין גינוי מהרשות הפלסטינית!". פרידמן אף הוסיף כי הוא "מתפלל עבור המשפחות והפצועים. כל כך הרבה עצב".

דבריו של פרידמן מגיעים על רקע המגעים המתנהלים במשולש ארה"ב-ישראל-הרשות הפלסטינית בניסיון לקדם תהליך של משא ומתן לשלום. היחסים בין האמריקאים לפלסטינים התקררו מאז כניסתו של הנשיא טראמפ לבית הלבן, אך השיא היה לאחר הכרזתו על הכרה אמריקאית מלאה בירושלים כבירת ישראל, מה שהעלה את זעמם של הפלסטינים, שהצהירו כי אינם מקבלים עוד את האמריקאים כמתווך. טראמפ הודיע על קיצוץ בכספי התמיכה שארה"ב מעבירה לפלסטינים ובעיקר לאונר"א, סוכנות האו"ם לפליטים פלסטינים.

קורבנות שני הפיגועים האחרונים (מימין לשמאל): עדיאל קולמן, נתנאל קהלני וזיו דאוס הי"ד

 

מוקדם יותר היום (ב') ליוו המונים את עדיאל קולמן הי"ד (32) בדרכו האחרונה בבית העלמין בכוכב השחר. קולמן הוא קורבן הטרור השלישי בתוך שלושה ימים שנרצח בפיגוע הדקירה אתמול בעיר העתיקה בירושלים. בליל שבת רצח מחבל את החיילים סמל נתנאל קהלני הי"ד וסרן זיו דאוס הי"ד בפיגוע הדריסה ליד מבוא דותן.
אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20