אלוף פיקוד צפון יואל סטריק מעדכן את ראשי העדה הדרוזית. צילום: דובר צה"ל
אלוף פיקוד צפון יואל סטריק מעדכן את ראשי העדה הדרוזית. צילום: דובר צה"ל

 

לפנות בוקר (ג') עצרו שוטרי משטרת ישראל שבעה חשודים, תושבי מג'דל שמס ועין קיניא, בחשד להתפרעות וגרימת נזק לגדר המערכת בגבול סוריה. משטרת ישראל רואה בחומרה כל התפרעות שלוחת הרסן אשר עלולה לסכן את חיי התושבים והחיילים באזור.

לפני ארבעה ימים בעקבות הלחימה באזור סוריה, התקהלו עשרות תושבי רמת הגולן סמוך לגדר המערכת בגבול סוריה. חלק מהמתקהלים החלו להתפרע, תקפו שוטרים, גרמו נזק לגדר המערכת בגבול סוריה ואף חצו את הגבול.

צילום: קבוצת ביטחון שדה

בעקבות חקירה מהירה של משטרת ישראל, היום לפנות בוקר נעצרו שבעה חשודים, שניים מתוכם קטינים מהישובים מג'דל שמס ועין קיניא בחשד להתפרעויות במקום, תקיפת כוחות הביטחון וגרימת נזק לגדר המערכת. אחד העצורים אף חשוד כי פרץ את גדר המערכת וחצה את הגבול.

העצורים יובאו במהלך היממה הקרובה לדיון בבקשה להארכת מעצרם בבית משפט השלום בקריית שמונה. משטרת ישראל תפעל למיצוי הדין עם פורעי חוק ומפירי הסדר ותמשיך לפעול ביחד עם יתר כוחות הביטחון לשמירה על ביטחון מדינת ישראל.

מתוך 'לפני כולם'

פרצו את גדר הגבול – והוחזרו ע"י כוח צה"ל

כזכור, ביום שישי האחרון כוחות צבא נכנסו לשטח סוריה אל המובלעת ולאחר מרדף החזירו את עשרת הדרוזים שפרצו את הגדר. צה״ל. מדובר צה"ל נמסר אז: "לפני זמן קצר התקהלו עשרות תושבים דרוזים בסמוך לגדר המערכת בגבול סוריה. התושבים פגעו בתשתית הביטחונית, פרצו שער בגדר וכעשרה מהם אף חצו אותה כעשרות מטרים מזרחית לה, במובלעת בשטח ישראל. כוחות צה"ל ביצעו מרדף אחר החוצים והחזירו אותם. מדובר בהפרה חמורה של החוק ובסיכון חיים. אנו מבקשים להימנע מהתקרבות או חצייה של הגדר. האירוע בשליטה ובטיפול ביטחוני של כוחות הביטחון".

צילום: קבוצת ביטחון שדה

לפני כן הבהירו בצה״ל כי מתוך מחויבות לאוכלוסיה הדרוזית, צה"ל יסייע לתושבי חאד'ר בגולן הסורי וימנע את כיבושו. המשמעות היא שצה״ל לראשונה יתערב באופן ישיר בנעשה בסוריה. הודעה מופצת בערבית ברשתות החברתיות במטרה שתגיע לאסד ולצבאו.

הודעת דובר צה"ל: "בשעות האחרונות התרחבה הלחימה באזור הכפר הדרוזי חאד׳ר שברמת הגולן הסורית. הרמטכ״ל, רב אלוף גדי איזנקוט, מפקד פצ״ן, אלוף יואל סטריק ומפקד אוגדת הבשן, תא״ל יניב עשור קיימו בדקות האחרונות הערכת מצב. צה״ל ערוך ומוכן לסייע לתושבי הכפר וימנע פגיעה או כיבוש של הכפר חאד׳ר מתוך מחויבות לאוכלוסיה הדרוזית. הטענות בדבר מעורבות וסיוע ישראלי לגורמי ג’יהאד עולמי בלחימה ברמת הגולן מופרכות".

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם