למרות ניסיונות הנהלת 'הדסה' וסגן שר הבריאות ליצמן, בית הדין הארצי אישר להסתדרות הרפואית בישראל להשבית את בתי החולים הדסה 'הר צופים' ו'הדסה עין כרם'. ההתנהלות בבית החולים תהיה במתכונת מצומצמת, כמו ביום שבת, בעקבות החלטת ההנהלה לעצור את קליטת המתמחים עד להודעה חדשה.

ראשי ועדי הרופאים במרכז הרפואי הדסה שלחו מכתב לשאר הרופאים בבית החולים בו נכתב כי "עילת השביתה מקורה בסיום העסקתם של שבעה רופאים מתמחים אשר התקבלו לעבודה בהדסה. אנו שבים ומבהירים לפרופ' רוטשטיין כי עם קליטתם של המתמחים והסרת איומי הפיטורים, השביתה תבוטל".

אתמול נועד סגן שר הבריאות, ח"כ יעקב ליצמן, עם נציגי כל הצדדים במטרה לנסות להביא להסדר ולמנוע את השביתה. סגן השר העלה הצעה בפני נציגי הרופאים לפיה הסתדרות הרופאים בישראל תבטל את הודעת השביתה והוא באופן אישי, יתחייב לכך שהמתמחים ייקלטו בהדסה בחודש מרץ, אך ההסתדרות הרופאית סרבה להצעה.

סגן שר הבריאות קרא לרופאים לשוב לעבודתם ולא לנקוט בשביתה שתפגע בציבור החולים, בעיקר בתקופה זו בה ישנם עומסים במערכת האשפוז.

"אין ספק כי בית הדין ראה את אי הצדק הזועק בהתנהלות של הנהלת הדסה", אומרת מנכ"לית ההסתדרות הרפואית בישראל, עו"ד לאה ופנר. לדבריה, "בית הדין הארצי קיבל לחלוטין את עמדת בית הדין האזורי כי הנהלת הדסה היא זו שדחקה את הרופאים לידי שביתה, וכל זאת על מנת להגן על חבריהם הרופאים המתמחים. תקוותנו שהנהלת הדסה תשכיל להחזיר את יחסי העבודה למסלול תקין לטובת המטופלים לטובת המוסד ולטובת הרופאים".

ביום חמישי יתקיים דיון בבית הדין האזורי, על מנת להביא לפיתרון המשבר.

סיון חילאי

סיון חילאי