הולכים לשביתה, יו"ר מנהלת הליגה הלאומית, עוגן יוחננוב. צילום: אתר איגוד הכדורסל

ליגה בשביתה: משחקי הליגה הלאומית בכדורסל שהיו אמורים לצאת הערב (ג') לדרך לא יפתחו בעקבות השביתה שעליה הכריז יו"ר מנהלת הליגה הלאומית, עוגן יוחננוב.

קבוצות הלאומית דורשות להעלות את מספר העולות מאחת לשתיים, ובשל ההתעלמות מהדרישה הודיעו כי לא יפתחו את הליגה ואף לא יתייצבו למשחקי גביע המדינה בשבוע הבא במידה ודרישותיהן לא יענו.

"כחלק מהמאבק להגדלת כמות העולות לליגת העל מאחת לשתיים, וכחלק מהמאבק על תקצוב הליגה והעברת הכספים מהמשרדים השונים לקבוצות, הוחלט לדחות את פתיחתה של הליגה ולא להשתתף במשחקי גביע המדינה", הודיעה המנהלת. "לאורך השנים הליגה הלאומית מעוררת גאווה, וזאת למרות לא מעט קשיים שהיא חווה. נבחרות ישראל מתבססות על הליגה הלאומית וככל שתהיה חזקה, מקצועית ואטרקטיבית יותר, השחקן הישראלי יהיה טוב יותר, הנבחרות יהיו טובות יותר וענף הכדורסל יהיה טוב יותר. הליגה לא תפתח כסדרה כל עוד כל התנאים לא ימולאו".

באיגוד הכדורסל הצרו על החלטת המנהלת. "איגוד הכדורסל מצר על החלטת קבוצות הליגה הלאומית שלא להופיע הערב למשחקי המחזור הראשון", נכתב בהודעת הארגון. "האיגוד חושב שנכון היה להמשיך במאבק הלגיטימי של הקבוצות על מספר העולות והקצבות תוך קיום המשחקים ומקווה שהליגה תחודש בהקדם. האיגוד שומר לעצמו את הזכות לנהוג על פי תקנוניו עם הקבוצות שלא יופיעו למשחקים".

בעד המאבק, נגד השביתה. יו"ר האיגוד, עמירם הלוי. צילום: דוברות איגוד הכדורסל

 

"הנהלת איגוד הכדורסל בישיבתה האחרונה, קבעה פה אחד, שבליגת העל ישחקו בעתיד 14 קבוצות ובסיום עונת המשחקים 20\19 יעלו לליגת העל לפחות 2 קבוצות, מה שאמור לתת מזור לבעיית הליגה הלאומית ולנושא העולות והיורדות. האיגוד, יחד עם ראשי הליגה הלאומית, יבנו תכנית מקצועית, לקידום השחקן הישראלי והליגה, במטרה לגייס כספים עבור הליגה הלאומית באמצעות משרדי הממשלה וגורמים אחרים", לשון ההודעה.

מתן בן הרוש

מתן בן הרוש