רוקאביצ'ה מכניע את ינקו. צילום: ג'ו הירש, האתר הרשמי של מכבי חיפה
רוקאביצ'ה מכניע את ינקו. צילום: ג'ו הירש, האתר הרשמי של מכבי חיפה

מפגש גדול בשמינית גמר גביע המדינה. מכבי חיפה תשחק נגד מכבי תל אביב. מכבי חיפה ניצחה 3:5 את הפועל תל אביב אחרי דו קרב מהנקודה הלבנה. מכבי חיפה רושמת ניצחון ראשון מאז פוטר גיא לוזון ומנעה מעצמה השפלה מול הנציגה מהלאומית שהיתה טובה הרבה יותר ממנה לאורך המשחק.

אחרי  120 דקות בהן הקבוצות סיימו בתיקו 1:1 הקבוצות ניגשו להכרעה מהנקודה הלבנה. מכבי חיפה עלתה ליתרון כבר אחרי 11 דקות משער של ניקיטה רוקאביצ׳ה. רוב מאס חגג את השער הראשון של מכבי חיפה תחת הדרכתו. אחרי השער חיפה נעלמה והפועל תל אביב הצליחה להבקיע ולהשוות. אור אוסטוינד בעט לשער ורמי גרשון עצר את הכדור ביד. אוסטוינד בעט את הפנדל פנימה וקבע 1:1. הפועל תל אביב הצליחה לשבש את תכנית המשחק של חיפה, אם היתה בכלל כזו. השחקנים של קובי רפואה שניהל את המשחק מהיציע בגלל הרחקה הצליחו לשמור על השער עד לסיום הארכה ולרוב גם היו טובים יותר מחיפה.

גל אלברמן בעט את הפנדל הראשון פנימה והעלה את חיפה ליתרון 0:1, הרכש החדש אמיר עגייב איזן ל-1:1 בבעיטה שלא השאירה סיכוי לגלזר, רוקאביצ׳ה בעט פנימה והכלה את חיפה ליתרון 1:2 ודניאל גרף הצעיר החטיא אחרי הדיפה טובה של גלזר. קאיו בעט את הפנדל השלישי לחיפה ודייק, חיפה כבר עם יתרון 1:3.עידו כהן בעט פנימה וצימק ל-3:2 ורמי גרשון בעט כדור חלש, ינקו זינק לפינה וכמעט הדף אבל הכדור של גרשון נכנס פנימה. 2:4 לחיפה. אוסטוינד שדייק כבר מהנקודה במשחק בעט פנימה, קלאוס בעט את הבעיטה האחרונה פנימה ומכבי חיפה ניצחה 3:5.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20