כמו עדר, מאז אתמול בערב כולם מספרים לנו על הנבחרת המצויינת של מפלגת העבודה. האומנם? איציק שמולי הוא ח"כ חברתי שעוד יגיע רחוק, אבל עדיין נטול ניסיון ביצועי.

סתיו שפיר ומירב מיכאלי (שנבחרה למקום החמישי) מזוהות עם הצד השמאלי יותר של המפלגה וקרובות יותר בדעותיהן למצע של 'מרצ'. שלי יחימוביץ' סיימה כהונה בינונית מאוד בכנסת האחרונה ולעמיר פרץ זכויות רבות, היחיד בצמרת הרשימה שכיהן גם כשר ובתפקידים ביצועיים, אבל נדמה ששיאו כבר מאחוריו, לפחות בעין הציבורית.

לא סוחף את ההמונים. גבאי עם חברי המפלגה הנבחרים אחרי פרסום תוצאות הפריימריז. צילום: גילי יערי, פלאש 90

 

נמשיך עם עמר בר לב ורויטל סוויד: שיקום מישהו שיכול לספר מהי תרומתם למפלגה ולציבור. יאיא פינק? פנים חדשות ברשימה. אומנם בחור דתי מירושלים, אך אל תצפו שהוא יביא קולות מהמחנה הדתי-לאומי. הוא נחשב מקורב של יחימוביץ', והיה גם העוזר שלה בעבר. גם דעותיו המדיניות ממוקמות בצד השמאלי של המפה. סוגר את העשירייה גברי ברגיל – כשנגלה מי זה ומה פועלו נשמח לשתף.

הרשימה היא חברתית, וזה טוב, אבל ראשיה מתאימים יותר למפלגות נישה דוגמת 'מרצ' או 'כולנו' ולא למפלגה ששואפת גבוה ורחוק.

אבי גבאי, כבר הבנו, לא סוחף את ההמונים, ולכן בקמפיין לא יבליטו את הקודקוד אלא את "הנבחרת". האם מצביעים פוטנציאליים שרואים את עצמם במרכז המפה הפוליטית יוכלו להצביע לשפיר, מיכאלי ויחימוביץ'? ספק.

להערכתי, כשהמפלגה תתאושש בסקרים, היא תגיע אולי לעשרה מנדטים אבל כרגע היא רחוקה מאוד מלהשפיע על מערכת הבחירות ועל הגוש שפעם היא הובילה.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20