החליט לחזור לישראל. רפאלוב. צילום: פייסבוק
החליט לחזור לישראל. רפאלוב. צילום: פייסבוק

 

ליאור רפאלוב יעזוב סופית את קלאב ברוז׳ אחרי שש עונות. קשר ברוז׳ קיבל לאחרונה שתי החלטות – הראשונה היא להיפרד מקבוצתו הבלגית, השנייה היא לחזור לישראל ולחתום על חוזה לשלוש שנים לפחות ולסיים בישראל את הקריירה.

עזיבתו של המאמן מישל פרודום והגעתו של המאמן הקרואטי איבן לקו, גרמה לירידה משמעותית במעמדו של רפאלוב, שהוחתם לפני שנה על חוזה חדש עד 2019 כאשר היה אחד השחקנים הבכירים והיקרים במועדון וזכה לשכר של כמעט מיליון יורו נטו בעונה. בקיץ האחרון הבין רפאלוב שהוא לא ייהנה ממעמד דומה לזה שהיה לו בעידן פרודום וניסה לחתום במכבי תל אביב אולם ראשי ברוז׳ דרשו מיליון יורו עבור שחרורו.

רפאלוב הנחה את סוכנו דודו דהאן להגיע להבנות עם ראשי המועדון הבלגי על שחרורו בינואר הקרוב ובמקביל לנסות להגיע להבנות עם מכבי תל אביב או מכבי חיפה. המטרה של דהאן לשחרר את רפאלוב ללא תמורה. במציאות הנוכחית בה המאמן הקרואטי לא בונה על רפאלוב שמרוויח כמיליון יורו נטו לעונה וחתום לשנתיים, ראשי ברוז׳ ישחררו את הקשר הישראלי תמורת מחיר נמוך מאוד כאשר דהאן לוחץ עליהם לשחררו ללא תמורה ובכך לחסוך את עלות שכרו.

בוזגלו מוצג במכבי חיפה. צילום: אתר מכבי חיפה
חשש ממלחמת אגו עם בוזגלו. צילום: אתר מכבי חיפה

 

רפאלוב בן ה-31 רוצה לחזור עם משפחתו לישראל אחרי שש שנים בבלגיה. דהאן כבר בודק את האופציות במכבי תל אביב ובמכבי חיפה ולמרות שהגיע להבנות בקיץ עם הצהובים, כעת המו״מ אמור להשתנות מכיוון שהעלות הגבוהה עבור שחרורו תהיה נמוכה מאוד, אם בכלל, מה שעשוי לגרום לסוכנו לשפר את התנאים שלו בחוזה. מו אלאך, המנהל המקצועי החדש של מכבי חיפה. מכיר כבר היטב את רפאלוב, גיא לוזון לחץ על הקשר לחתום במכבי חיפה, השאלה הגדולה היא האם אלאך שיהיה מעתה האחראי על הרכש יהיה מעוניין בכך.

בחיפה לא ימהרו להחתים את הקשר בגלל הרגישות שאמורה להיות בינו לבין מאור בוזגלו. בנבחרת ישראל השניים התמודדו על אותו תפקיד ולא פעם היו מתיחויות בין השניים על דקות משחק. במכבי חיפה בוזגלו נחשב לכוכב הגדול של הקבוצה, הגעתו של רפאלוב עשויה לגרום למתיחויות סביב השליטה בחדר ההלבשה ולקרב אגו גדול בין שני הכוכבים.

מכבי תל אביב מתאימה יותר לרפאלוב והיא תנסה לסגור את העסקה בהקדם. אם מכבי תישאר צמודה למקום הראשון, מיטש גולדהאר יאשר לקרויף להחתים את רפאלוב, במיוחד אם שחרורו יהיה ללא תמורה. רפאלוב יודע גם כי הסיכוי לזכות באליפות עם מכבי חיפה לא קיים למעשה ובמכבי תל אביב הוא יכול לרשום הישג ענק עם אליפות בליגת העל לפני הפרישה.

רפאלוב הגיע ממכבי חיפה לברוז׳ בשנת 2011 וזכה עם הקבוצה באליפות, כבש את שער הניצחון בגמר הגביע הבלגי והוביל את קבוצתו לשלב הבתים בליגת האלופות.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20