יו"ר ש''ס השר אריה דרעי. צילום: פלאש 90
יו"ר ש"ס השר אריה דרעי. צילום: פלאש 90

הקלטות של יו"ר ש"ס, השר אריה דרעי, בהן הוא תוקף את חברי סיעתו שמנסים להדיחו בעקבות החקירות ואת הרב הראשי לשעבר שלמה עמאר נחשפו הערב (ב') ע"י עמית סגל בחדשות 2. דרעי הוקלט ללא ידיעתו ע"י יעקב כהן, בנו של נשיא מועצת חכמי התורה הרב שלום כהן.

דרעי דרש מכהן לנתק את הקשרים עם יריבו בש"ס ומבקש ממנו להחליט מה יותר חשוב לו: ש"ס או הישיבה שלו. בשיחה שולח דרעי חיצים גם כלפי הרב עמאר שנפגש עם כהן: "אמרתי לך כבר חמישים פעם, אני לא טיפש. אני יודע כמה עמאר יכול להוסיף לנו, אבל אני יודע גם שבאותו יום אני סגרתי את ש"ס. אמיתית. ובונה ש"ס חדשה, כיוון שהוא עמאר רוצה לשלוט. אין לו משהו אחר. הוא משעמם לו כל היום, הוא חייב לשלוט, הוא צריך את הכוח, את מה שאביך בורח (הכבוד) הוא הפוך בדיוק".

"הוא חייב כל היום להיות בכותרות שהתייעצו איתו ולהיות מעורב בכל דבר וזה מה שהוא רוצה", אמר דרעי על הרב. "אין משהו אחר שהוא רוצה. וזה האנשים שמסביבו, תסתכל כל פעם מי זה מסביבו, מי האנשים מסביבו? תשים לב. תראה לי תלמיד חכם אחד אמיתי שהוא קשור אליו באמת בגלל תורתו וחסידותו. מי זה האנשים שמסביבו? זה לא אדם שיש לו תלמידים, זה לא אדם שיש לו חסידים".

דרעי המשיך: "תאמין לי, הוא מתאים להיות יושב ראש תנועת ש"ס. בינינו, באמת, הוא הכי מתאים להיות מבין כל האנשים שאני מסתכל. הוא מבחינת הכישורים עמאר הכי מתאים להיות יושב ראש תנועת ש"ס. אבל בסדר, אבל אוקיי, אז צריך להחליט אם רוצים לתת לו כזה דבר. אבל לשים אותו מנהיג רוחני שלנו, לקרב אותו ולתת לו את העוצמה הזו?".

לאחר שכהן לא הגיב למתקפות על הרב, דרעי מעלה הרף: "אם אתה תיתן להם אצבע הכי קטנה הם ייקחו לך את כל היד. זה לא יעזור. הם הרבה יותר מתוחכמים, אין להם מחסומים אין להם שום גבולות שבעולם. הוא ישקר אותך מפה ועד להודעה חדשה", טען. "הוא אלוף העולם! זה המקצוע שלו הוא מצליח לסובב את כולם".

הרב שלמה עמאר. צילום: פלאש 90
הרב שלמה עמאר. צילום: פלאש 90

דרעי: "ההדלפה נועדה לפגוע בש"ס"

בהמשך השיחה עם כהן האשים דרעי את חבר סיעתו, ח"כ יעקב מרגי, בניסיון לחתור תחתיו ולהדיחו תוך ניצול החקירות: "יהודה אבידן אומר אתמול בלילה שניסים ומרגי התחננו בפניו אנחנו נביא לך את יעקב כהן הביתה ותשמע ממנו באופן הברור ביותר בוא תהיה איתנו בחזית תעמוד איתנו ביחד. זה סגור זה סופי אריה דרעי חתם עסקת טיעון עם הפרקליטות ועוד חודש הוא עוזב משהו כזה ומרגי הוא יהיה השר במקומו כיוון שמרגי הוא איש אמונו של עמאר והחכם שלום ויעקב כהן איתנו בעניין וטה טה טה".

"אומרים שטויות! אבל זה מציאות. ואנשים שומעים את זה ומתפוצצים. והם רואים את התמונות, הם רואים את התמונות והם אומרים 'רגע מה קרה כאן?' אולי באמת עושים לדרעי מאחורי הגב ודרעי לא יודע?", תהה דרעי.

מסביבתו של דרעי נמסר בתגובה: "הדלפת שיחה פרטית בין יו"ר מפלגה ושר בממשלה לבין רב, נועדה אך ורק לפגוע בתנועת ש"ס, ברבנים חשובים וחבל שנעשתה. השר דרעי מכבד את רבני ישראל, פועל כל השנים על פי הוראותיהם וימשיך לפעול כך בעתיד".

מסביבת הראשון לציון, הרב שלמה עמאר, נמסר: "גם בשעות אלו הרב פועל לקידוש שם ה' בארץ ובעולם, ואנו מצווים לנהוג על פי מצוותו ועל פי דרכו ולפעול לאחדות ולמנוע פלגנות. וכך נעשה – נפעל למען דרכי שלום".

מביתו של הרב יעקב כהן נמסר בתגובה: "הרב מעולם לא הקליט שיחות טלפון ואף לא יודע איך לעשות זאת. נבדקת אפשרות כי טלפון חלופי ששימש את הרב לפני זמן מה הקליט שיחות באופן אוטומטי, ושמא כשהוחזר למעבדה הוצאו ממנו חומרים באופן פלילי והופצו ע״י גורמים עויינים ומרושעים אשר מנסים במזיד לפגוע בתנועה הקדושה, וגורמים לביזוי תלמידי חכמים ושלוחא דרבנן. אנו נגיש תלונה למשטרה בדרישה לחקור את מקור ההקלטה ומדליפה ולמצות עימם את הדין עד תום".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20