משטרת ישראל עכבה הבוקר לחקירה את איש העסקים הבכיר רמי לוי, ראש מועצה, מנהל עיתון מקומי ואיש עסקים בכיר נוסף, בחשד לעבירות מרמה והפרת אמונים הנוגעות להתנהלות המועצה מול בעלי הקניון שבשטחה המוניציפאלי ומול מנהל העיתון המקומי, המסקר את הרשות. החקירה נוגעת לחשדות בכמה פרשות שחיתות ביישוב, בין היתר, בנוגע לפטור שקיבל איש העסקים מהיטלים בעבור בניית קניון ביישוב וכן בזיכיונות שניתנו לבעלי עיתון מקומי לשלטי פרסום ביישוב ללא מכרז.

רמי לוי. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
רמי לוי. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

הארבעה עוכבו הבוקר (א') לחקירה ביחידת החקירות הארצית במשטרת ישראל בתום חקירה סמויה בת מספר חודשים. מדובר בחקירה שעברה לאחרונה לשלב הגלוי, במסגרתה ביצעו חוקרי יאח"ה בשבועות האחרונים חיפוש במשרדי המועצה לשם תפיסת מסמכים ועכבו לחקירה חבר מועצה וכאמור הבוקר עכבו ארבעה חשודים נוספים, לצד חיפוש שנערך בבתיהם.

חברת 'רמי לוי' הודיעה הבוקר על הפסקת מסחר במניית הבורסה. נכון לשלב זה, זהות שאר הנחקרים אסורה בפרסום.

מ'רמי לוי שיווק השקמה' נמסר בתגובה לפרסומים:

"קניון מבשרת או רמי לוי לא קיבלו שום הנחה או הטבה ממועצת מבשרת ציון בעניין כזה או אחר ולבטח לא בנוגע להיטל השבחה, נושא אשר אינו בסמכות המועצה. מעבר לכך, צר לנו על העובדות השגויות המופצות בעניין, ולהלן העובדות:

1. נושא היטל ההשבחה עדיין תלוי ועומד בפני שמאי מכריע ואובייקטיבי לפי חוק כך שלא ניתנה שום הטבה ו/או הנחה. יתרה מזו, אין בסמכותו של ראש מועצה והוא אינו יכול להפחית או לבטל היטל השבחה. ישנו הליך לפי חוק התכנון והבנייה לערעור על שומת היטל השבחה והחברה נקטה בהליך זה ועודנה מתנהלת במסגרת ההליך. לא זו אף זו – החברה הפקידה ערבות בנקאית בסך של 21 מיליון ש"ח כחלק מהליך הערעור ובהליך זה טרם התקבלה הכרעה.

2. מנהלת השיווק של הקניון היא פרודתו של ראש המועצה ולא הייתה בת זוגו גם בעת שנשכרו שירותיה.

3. מנהלת השיווק של הקניון הייתה מנהלת שיווק של הקניון הסמוך במשך 13 שנה ונמצאה כמועמדת מנוסה ומתאימה לתפקיד, ככזו המכירה כבר את האוכלוסיה המקומית של מבשרת ציון ואת השוכרים הפוטנציאליים.

4. מר עודד בר צבי – מנהל הקניון הינו מנהל קניונים ותיק. בין היתר ניהל את קניון האחים ישראל, קניון אלרוב בממילא וקניונים נוספים. מר בר צבי הוא מנהל מקצועי ומינוי טבעי לניהול הקניון.

אנו סמוכים ובטוחים כי המשטרה תבצע את החקירה ביעילות ותמצא כי לא היה כל מקום לחקירתו של מר רמי לוי בעניין זה וכי לא נמצא כל רבב בפעולותיו. רמי לוי ימשיך באסטרטגיה שלו – להעמיד את הצרכן הישראלי במרכז ולשרת את לקוחותיו בנאמנות.

רמי לוי מאחל שנה טובה לכל בית ישראל".

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20