אל הכנס האחרון של השדולה היהודית-אמריקנית 'ג'יי סטריט' הוזמן לשאת דברים נאסר נאווג'ה, רכז ארגון 'בצלם', שדיבר כ"פעיל זכויות אדם" ודיבר על מדיניות ישראל בשטחי C לקול מחיאות הכפיים ותשואות הקהל. אלא שארגון 'עד כאן' מזכיר הבוקר (ה') כי אותו נאסר נוואג'ה תועד כשהוא מנסה להסגיר סוחר קרקעות ערבי לרשות הפלסטינית, הידועה כמי שמענה ורוצחת את הסוחרים המוסגרים אליה.

נוואג'ה נחשף בתחקיר 'עד כאן' שפורסם בינואר 2016 בתכנית 'עובדה', יחד עם עזרא נאווי, פעיל ארגון השמאל הקיצוני 'תעאיוש', כמי שפעלו כדי להסגיר מספר מוכרי קרקעות לביטחון המסכל ברשות הפלסטינית אשר רצח את אותם סוחרים. לאחר התחקיר, נעצר נוואג'ה בחשד לקשירת קשר לניסיון גרימת מוות ובמגע עם סוכן זר, אולם שוחרר לאחר כשבוע, עם קביעת בית המשפט כי חקירת המשטרה לא מתקדמת.

לאחרונה הגיש הארגון עתירה לבג"ץ כנגד נוואג'ה ופעילי שמאל נוספים בדרישה להעמדתם לדין לאור מצבור הראיות נגדם. "ראיות המבססות חשד לעבירות בטחון חמורות, בין היתר של קשירת קשר לחטיפה ופגיעה באזרח ישראלי", נכתב בעתירה.

"נראה כי האג'נדה האנטי ישראלית של ארגון 'ג'יי סטריט' מעבירה אותו על דעתו", מסר בתגובה מנכ"ל 'עד כאן', גלעד אך. לדבריו, מדובר ב"אדם שתועד מוסר פלסטינים לעינויים קשים ולרצח רק כי חשבו לעשות עסקים עם יהודים, מועלה על נס ועולה לנאום כפעיל למען זכויות אדם שיש להעריך ולהוקיר".

אך מוסיף כי "הצביעות והשקר העולים מכל שנייה בכנס הזה זועקים לשמיים. כדאי מאוד ש'ג'יי סטריט' יתנצלו בפני הישראלים והפלסטינים שסובלים מהאכזריות של הרשות הפלסטינית וארגוני המחבלים ועוזריהם".

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20