צילום: יח"צ

 

רגעים מרגשים נאספים בזכות תכנון של כל הפרטים הקטנטנים ביותר לקראת אירוע החתונה. בחירת שמלת כלה תוך התייחסות לחלקי הערב השונים, לסגנון האישי של הכלה ולנוחות שלה, וכך גם לגבי הלבוש של החתן. משם בוחרים גן אירועים ומתאימים את הבחירה למיקום, לתקציב ולמה שמציע גן האירועים לבעלי השמחה. עוד ממשיכים באותה הדרך בבחירת צלם, די.ג'י, חברת קייטרינג, בודקים כשרות אם יש צורך, בוחנים שיר כניסה לחופה, מעצבים הזמנה דיגיטלית או הזמנה בדפוס, מתכננים את יום האירוע ובוחרים מעצב שיער ומאפרת, ולא נשכח את רכב החתונה… ומי יהיה הנהג, וכמובן חשוב מכול, אם מדובר בטקס דתי, לבחור ברב ולבדוק שהוא פנוי ביום האירוע.

עבודה רבה נדרשת וגם לא מעט משאבים כספיים רק כדי לתכנן את האירוע המרגש בחייכם. מה שלא נעשה כריטואל, ועדיין לא מוטמע בשגרת הפקת אירועי החתונות של זוגות הוא פרט קטן וחשוב כל כך: האם המקום שבחרתם לאירוע מחזיק בידו את המסמך המאפשר לו לפעול כגן אירועים? האם רישיון העסק של אולם האירועים תקף?

נראה זניח, נראה לא חשוב. פעם שמעתי בני זוג שאומרים: "אחרי כל האסונות שהיו איזה מקום שמכבד את עצמו לא מחזיק מסמך – רישיון עסק גן אירועים?" אז תתפלאו, יש ויש. רישיון עסק הוא דבר שיש לחדש אחת למספר שנים, ואם חל שינוי בבית העסק חובה עליו לפתוח שוב בתהליך של קבלת רישיון עסק גן אירועים.

רישיון עסק לגן אירועים – מדוע זה חשוב?

למעשה אישור רישיון עסק לגן אירועים מאגד בתוכו בדיקה ופיקוח של כל הגופים במטרה לשמור על הציבור המשתמש בבית העסק מפני פגיעה.

הגופים המאשרים רישיון עסק הם:

  • רשות הרישוי ברשות המקומית, שבו נמצא בית העסק.
  • גורמי רישוי עירוניים – שמפקחים על קיום דרישות מקצועיות לניהול העסק, כמו; ביוב, תברואה, מים, הנדסה, איכות הסביבה, הוועדה לתכנון ובנייה ועוד.
  • גופים ממשלתיים – משטרת ישראל, כיבוי אש, משרד החקלאות, משרד התמ"ת, משרד הבריאות והמשרד לאיכות הסביבה.

כל אחד מהגופים הללו אמון על בדיקה בתחומו, ולצורך העניין יבחנו גורמים מאגף ההנדסה ברשות – האם המבנה עומד בסטנדרטים מבניים שמאפשרים לו להכיל את קהל האורחים. אנשי מקצוע מטעם כיבוי האש יבדקו את בטיחות המבנים ויידרשו את אמצעי המיגון הנדרשים למקרה שבו עלולה לפרוץ במקום שריפה.

לא נראה לכם חשוב להתעסק בעניינים כמו רישיון עסק בתוקף לגן אירועים? תחשבו על זה שוב…

יש משפט שאומר 'כל עוד לא נגרם נזק, הכול טוב, אבל כשהדבר הכי קטן יוצא מאיזון הוא בקלות מתלקח לדבר ענק'. אז תחשבו על זה… לבקש מבעל גן האירועים להציג בפניכם רישיון עסק בתוקף לגן האירועים יגזול מזמנכם ומזמנו לא יותר ממספר דקות, אבל להתמודד עם כשל ביום האירועים שלכם ייקח מכם הרבה מאוד אנרגיות, זמן ואולי גם כסף.

שיהיה רק שמח.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20