ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר הבוקר (ראשון) הצהרה לתקשורת בפתח ישיבת הממשלה, ואמר כי ביום רביעי הקרוב הוא צפוי לפגוש במוסקבה את נשיא רוסיה ולדימיר פוטין.

"שוחחנו בטלפון שיחה מקדימה לקראת המפגש הזה וכמובן שהנושא של איראן יהיה בראש סדר הדיונים שלנו, על כך הסכמנו. אני אדון עמו על ההתפתחויות באזור ובתוקפנות האיראנית", אמר נתניהו.

"נדון גם בחיזוק מנגנון התיאום הביטחוני בין צה״ל לצבא רוסיה כדי לשמור על היציבות ולמנוע חיכוכים מיותרים באזור. השיחות הללו חשובות לביטחון, חשובות לצבא ההגנה לישראל וחשובות מאוד למדינת ישראל".

בהתייחסות להמראה לירח של החללית בראשית אמר נתניהו: "אני רוצה שאזרחי ישראל יידעו שהתנ"ך שלנו יגיע לירח, וגם הכתובת שרשומה מתחת למצלמה: "עם ישראל חי". זה דבר שאפשר היה רק לחלום עליו".

"עכשיו צריך רק לקוות שהחללית תשלים את המשימה ותנחת על הירח. זה החלק הקשה ביותר. אבל עם זאת, עצם העובדה שאנחנו המדינה הרביעית, אחרי שלוש מעצמות – ארה"ב, רוסיה וסין, שלוש המדינות ששיגרו לירח, שמנסה, ואולי אף תצליח להיות המדינה הרביעית, היא כבוד עצום למדינת ישראל, והבעת אמון ביכולות שלנו, בתעוזה שלנו ובעתיד שלנו".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20