בסוף השבוע האחרון אישרה 'קליבלנד קליניק', רשת של בתי חולים ומרפאות בקליבלנד אוהיו, כי ד"ר לארה קולאב בת ה-27 עזבה את עבודתה, ושאת לאחר שהתברר כי בין השנים 2011-2017 פרסמה הרופאה המוסלמית סדרת פוסטים וציוצים אנטישמיים.

צילום מסך: מתוך חשבון הטוויטר של Canary Mission

 

הגם שהיא כבר הספיקה למחוק את חשבון הטוויטר שלה, אתר האינטרנט של הCanary Mission הספיק לצלם את חשבונות הרשת של קולאב ולפרסם הציוצים והפוסטים שלה ברבים.

"היא השוותה את ישראל לגרמניה הנאצית, פירסמה תיאוריות קונספירציה אנטישמיות והאשימה את ישראל בניצול השואה", נכתב באתר. "קולאב תומכת בתנועת החרם – BDS ובסטודנטים למען צדק בפלסטין (SJP). היא גם חברה בקואליציה לשכות השיבה לפלסטינים".

בין עשרות הפוסטים שפרסמה, היה אחד בו הצהירה כי "תתן לכל היהודים בכוונה את התרופות הלא נכונות". בפוסט צוין במפורש "yahood" ולא "Jews" – בדומה לאופן שבו מבטאים את המילה בערבית.

צילום מסך: מתוך חשבון הטוויטר של Canary Mission

 

בפוסט אחר, כתבה שאינה מבינה למה "שדה התעופה מלא ביהודים", וכי עשתה עם אחד מהם "תחרות נעיצת עיניים מרושעת. הם נראים כמו מתנחלים".

 

צילום מסך: מתוך חשבון הטוויטר של Canary Mission

 

בהזדמנות אחרת, ב-2012, כתבה הרופאה, "יחרב ביתם של היהודים, הם חיים כל כך הרבה שנים. יצחק שמיר, ראש הממשלה של מדינת האפרטהייד, נפטר בגיל 96".

למרבה הצער, וחרף העובדה שפוטרה מבית החולים, קולאב עדיין מחזיקה ברישיון לעסוק ברפואה. על פי דיווחים בתקשורת המקומית בקליבלנד, הרישיון שלה בתוקף עד שנת 2021. עם זאת, יתכן כי תועמד בפני ועדת משמעת מוקדם יותר.

מהנהלת בית החולים נמסר כי "האישה המדוברת אינה מועסקת יותר ע"י קליבלנד קליניק. האמונה שלה אינה עולה בקנה אחד בשום אופן עם האמונה שלנו. אנו מאמינים בגיוון, הכללה ותרבות של בטיחות", לשון ההודעה.

 

לינור בר-אל

לינור בר-אל