אחרי שתקף את המורדים והאזרחים בעיר דומא בנשק כימי, הטלוויזיה הרשמית הסורית מדווחת כי משטר אסד הודיע על נכונות הנשיא הסורי להיפגש עם נציגי "צבא האיסלאם" המורדים כחלק מהסכם לפינויים מהעיר. המשא ומתן צפוי להתחיל בשעות הקרובות, כך על פי דיווח רשת 'אל-מיאדין'.

התמונות שהופצו על ידי המורדים

 

כ-150 בני אדם, רובם ילדים ונשים, נהרגו ועוד מאות נפצעו במהלך תקיפה כימית של צבא אסד בעיר דומא, זאת על פי דיווח של רשת "סקיי ניוז" בערבית. לפי הדיווחים, מאות נפצעו והם סובלים מחנק כתוצאה מהשימוש בגז המיועד להשמדה המונית. מחלקת המדינה האמריקנית הגיבה הלילה (יום א') לדיווחים ואמרה כי היא בודקת אותם. אסד מצידו מכחיש. בהודעה מוושינגטון נמסר כי אם אכן יתגלה שאסד ביצע שימוש בנשק כימי, רוסיה תישא באחריות לכך והדבר ילווה בתגובה של הקהילה הבינלאומית.

רוסיה מכחישה: לא היה שימוש בנשק כימי בסוריה – טראמפ: "פוטין אחראי לתמיכה בחיה אסד"

רוסיה לא נעתרה לאיומים מצד ארה"ב שדרשה ממנה להפסיק את תמיכתה במשטר אסד, והתייצבה לצידו כשהכחישה בכל תוקף כי היה שימוש בנשק כימי במתקפה בדומא. "הטענות על מתקפה כימית בוסריה נועדו להצדיק מכה נגד המשטר הסורי", הכריז משרד החוץ הרוסי. במוסקבה אף הזהירו כי יתקפו כל גורם שייעז להגיב נגד סוריה. נשיא ארה"ב דונלד טראמפ צייץ בתגובה בחשבון הטוויטר שלו כי "הנשיא פוטין, רוסיה ואיראן אחראים לתמיכה בחיה אסד".

פוטין ואסד. צילום: רויטרס