לראות אולפן שישי בימים סוערים ומלאי דרמות כפי שניפק לנו השבוע האחרון, זאת מתכונת כמעט בטוחה להגעתו של הצונמי התורן לרשת, צונמי שנוצר מאמירה כזאת או אחרת שמספק אחד מיושבי האולפן. אתמול היה זה הפרשן רוני דניאל שמילותיו גרמו לסערה התורנית המתרחשת כבר יממה שלמה ברחבי הרשת. תוך דקות ספורות מהשידור החי הועלה הקטע המדובר לכל האתרים, והדיונים פתחו שוב איך לא, חזית מתקפות חסרת רחמים של שמאל מול ימין. עיקר הדברים היו אלה: "בגלל שהתרבות השלטונית שלנו משאירה לנו מרחב לחיות ולנשום אויר בין אלקין שהוא מן ראספוטין , בין מירי רגב וגופשטיין ואין פוצה פה ומצפצף…הרוח הזאת ששוררת בארץ מביאה אותי למצב שאני אומר די, אי אפשר! אני ציפור זקנה אני כבר אשאר פה, אבל ילדיי? לא בטוח שזה מה שאני רוצה".

את המילים הללו מצא לנכון לומר פרשן צבאי בכיר בלב הפריים טיים של הטלוויזיה הישראלית בערב יום שישי לעיניי ואוזניי עם ישראל. חשוב לציין כי אין זאת האמירה הראשונה שלו השנה שמעוררת מחלוקת וגורמת לסערה ציבורית יצרית ואמוציונאלית כל כך. בשבוע בו נרצחו בני הזוג נעמה ואיתם הנקין לעיניי ילדיהם, אמר דניאל באותו אולפן שישי, כי המחבלים ראו את הילדים של בני הזוג ולמרות זאת בחרו שלא לרצוח אותם גם. אמירה מצמררת ומקוממת שקשה היה להאמין שבכלל נאמרה, מעבר לעובדה שמאוחר יותר גם התבררה כאמירה מעוותת ולא נכונה, כאשר נתפסו המחבלים וסיפרו בחקירה את האמת לאמיתה בדבר אי הפגיעה בילדים. כאשר נאמרו הדברים אז , ברור היה שאי אפשר לגלות פרומיל של הבנה לגישה המעוותת הזאת שהעלה דניאל, הוא אומנם התנצל מאוחר יותר במהדורת חדשות 2, אבל כפי שאנחנו למדים, דניאל על כל תרומתו הצבאית ועל כל הפטריוטיות המוקרנת ממנו, מתחיל די לזייף לאחרונה. כנראה שכאשר עובדים בערוץ בו חטיבת החדשות היא חממה שמאלנית לוהטת, הדברים במוקדם או במאוחר מחלחלים גם אליך. דניאל כנראה טרם הבין שלמילותיו על במה זו יש משקל כבד מאוד, עם ישראל שמע את הדברים, האויבים האכזרים שלנו שרק מחכים שנעוף מכאן שמעו את הדברים, גם השונאים שלנו בעולם שמעו את הדברים. ראוי שיפנים ומהר, שאין הוא יכול להתבטא באופן הזה בשום צורה שהיא בתכנית חדשות מרכזית של הטלוויזיה הישראלית. בסלון ביתו אל מול ילדיו שיגיד להם כרצונו את כל אשר על ליבו ושייעץ להם כאוות נפשו להישאר או לרדת מהארץ.

דניאל הוא פרשן צבאי, דעתו האישית היכן ירצה שילדיו יחיו את חייהם היא לא חלק מסמכותו ותפקידו כפרשן צבאי. מי שטוען שמדובר בסתימת פיות, פשיזם ואי אילו קלישאות שחוקות ומעייפות לא מבין כנראה באיזה שכונה אנחנו חיים ולא מבין דמוקרטיה מהי. השר שטייניץ שנכח באולפן ושמע את הנאמר ענה לו בצורה בהירה ועניינית שלו הרצוג היה ניבחר לתפקיד שר הביטחון דניאל לא היה מתבטא כך, דניאל ניסה להכחיש וטען שלדברים שאמר אין שום קשר להיבחרותו של ליברמן, אשרי המאמין! רק אברמוביץ שמתמיד באובססיית השנאה שלו לנתניהו, ניסה להרגיע את דניאל והבטיח לו שביבי יסיים את תפקידו במהרה, כי יש לו שתי פרשיות על הראש, האחת פרשת ביביטורס והשנייה פרשת מעונות ראש הממשלה, פרשיות שבטח יגרמו לו ללכת הביתה ואז יבואו ימים אחרים כדבריו של אברמוביץ.

אזרחי ישראל ישבו איש איש בסלון ביתו והיו צריכים לצפות בקרקס העצוב הזה שסיפק ערוץ 2 לצופיו. בושה לערוץ 2, ובושה לרוני דניאל, עליו בדיוק נאמר המשפט זקנתו מביישת את בחרותו.

ליאת כרמון

ליאת כרמון