למרות הסיכום עם בלמה של לוריין הצרפתית, לינדזי רוז, המשחק של בית״ר ירושלים ביום חמישי נגד בוטב פלובדיב, יכריע סופית האם יצורף. בבית"ר ירושלים הגיעו לסיכום כספי עם הבלם בנוגע לחוזהו בעונה הקרובה אחרי מו״מ ארוך וקשה והוא כבר ארז מזוודה וממתין להודעה מקבוצתו לעלות על מטוס לישראל. המחלוקת המקצועית במועדון סביב העדיפות לבלם זר או חלוץ זר, גרמה לראשי בית״ר ירושלים למשוך זמן עד למשחק בבולגריה במסגרת מוקדמות הליגה האירופית.

לתוצאת המשחק תהיה השפעה גדולה בנוגע להחלטה על החתמת בלם או חלוץ. במועדון יש הגורסים כי אי העפלה לשלב הבא תאפשר להציב את אנטואן קונטה בעמדת הבלם, ולהחתים חלוץ זר. שרון מימר לא מתלהב להציב את קונטה כבלם וטוען כי תרומתו לקבוצה מעמדת המגן הימני עדיפה וכי כבלם בית"ר תאבד את איכויותיו.

טל כחילה תופס גובה לקראת הנגיחה שהובילה לשער. צילום: עמוד הפייסבוק של בית"ר ירושלים
ממתינים לתוצאה בגומלין. צילום: עמוד הפייסבוק של בית"ר ירושלים

 

במועדון הגיעו להבנות גם עם קבוצתו של רוז על השאלה ללא תמורה לעונה אחת והמחלוקת שנותרה היא אופציית הרכישה בסיום העונה. בבית"ר אומרים להגנתם כי הצרפתים העלו את הדרישה מסכום של 350 אלף יורו לחצי מיליון יורו, סכום שהבעלים אלי טביב לא מוכן להתחייב עליו. במקביל, בקבוצה רוצים לנסות ולמשוך זמן עד יום חמישי בלילה במטרה לראות האם בית״ר תעפיל לשלב הבא ובנוסף לבדוק את היכולת של חלק מהזרים כדי לקבל החלטה על שחרור אחד מהם ולהחתים בלם וחלוץ. מרסל הייסטר או קלאודמיר פריירה עלולים לשלם את המחיר במקרה כזה.

בית״ר ירושלים עלולה להיתקל בלחץ מצד הצרפתים שלא יסכימו להמתין ליום חמישי בלילה. במקרה כזה, בית״ר תחליט להתפשר ולהגיע להבנות עם לוריין על החתמתו המידית תמורת אופציית רכישה של עד 400 אלף יורו.

במועדון קיים לחץ גדול מאוד לקראת הגומלין בבורגס. שרון מימר עדיין שומר את תכנית המשחק לעצמו. מימר מתלבט מאוד בנוגע למערך ולהרכב כאשר הוא יודע כי קבוצתו חייבת להבקיע אבל גם אסור לה לספוג. היכולת החלשה של ההגנה מטרידה מאוד את המאמן ששומע שוב ושוב כי בית״ר ירושלים טובה יותר מהיריבה הבולגרית ואי העפלה תהיה כישלון מקצועי שלו.

המסר שמעבירים במועדון לשחקנים בימים האחרונים אחיד: עלייה לשלב הבא באירופה תביא למכירה גדולה של מנויים ומסע רכש של 2-3 שחקנים שעשויים להוביל את הקבוצה להתמודד על האליפות.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20