ראשי המפלגות החרדיות, ש"ס ויהדות התורה, כבר הצהירו במהלך מערכת הבחירות כי יתמכו במועמדותו של נתניהו לראשות הממשלה, תמיכה שהתהדקה אף יותר לאחר חבירתו של הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ ליאיר לפיד, מי שמזוהה עם גזירות כלכליות על עולם התורה וסנקציות פליליות בחוק הגיוס.

מתברר כי גם המצביעים החרדים תומכים בהחלטה הזו באופן מוחץ. סקר 'קו עיתונות' בדק ומצא כי אף אם בני גנץ יזכה בבחירות וירכיב ממשלה, סבורים רוב החרדים (63.5%) כי על המפלגות החרדיות ללכת לאופוזיציה ולא לחבור אליו, רק 32.5% סבורים כי במקרה כזה יש לנסות להצטרף לקואליציה.

500 משתתפי הסקר נשאלו גם במידה ויוגש כתב אישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו והוא ייאלץ לפנות את מקומו, את מי מבין בכירי הליכוד ירצו לראות מחליף אותו. 44.8% בחרו בגדעון סער, השר לשעבר שחזר בקאמבק מדהים היישר לצמרת הליכוד והידק בשנים האחרונות את קשריו במגזר החרדי, נחשב למועמד המועדף על הציבור החרדי.

הרחק מאחוריו במקום השני יו"ר הכנסת חובש הכיפה יולי אדלשטיין עם 16.8%, במקום השלישי ראש העיר ירושלים לשעבר ניר ברקת עם 11.2%, במקום הרביעי שר התחבורה ישראל כץ עם 9%, זאת ככל הנראה בהשפעת החיכוכים התכופים בנושא חילולי השבת בינו ובין הנציגות החרדית בקדנציה האחרונה. במקום החמישי השר לביטחון פנים גלעד ארדן עם 7.8% ובמקום האחרון שרת התרבות מירי רגב עם 7.5% בלבד.

בשאלה נוספת, נשאלו משתתפי הסקר החרדים האם במידה ונתניהו יוחלף בראשות הליכוד, הם עדיין מעדיפים את המועמד שיכתיר הליכוד במקומו כראש ממשלה, או שבמקרה כזה יעדיפו את גנץ. התשובה חד משמעית – 85.9% מעדיפים את מועמד הליכוד, 6.7% בלבד מעדיפים את גנץ, והשאר טרם החליטו.

האולפן הפתוח

האולפן הפתוח