ראש הממשלה בנימין נתניהו מגיב לשריפת תמונות שר הפנים אריה דרעי ע"י כמה מפגינים אמש (ה') בהפגנת תושבי דרום תל אביב. "מגנה את המעשה הפסול של שריפת תמונתו של השר דרעי. למעשים כאלה אין מקום בתוכנו", אמר.

שריפת תמונות השר דרעי בהפגנה. צילום: אור שרון, 'החזית לשחרור דרום תל אביב'

רה"מ הוסיף כי הוא "מכבד את מצוקתם האמיתית תושבי דרום תל אביב" והסביר: "הממשלה בראשותי, יחד עם שר הפנים אריה דרעי, עושה מאמצים בלתי פוסקים להוצאת המסתננים מישראל, בדרכים גלויות ועלומות כאחד".

מאות תושבי דרום תל-אביב ותומכיהם הפגינו אמש נגד אזלת הילד של הממשלה בטיפול במשבר המסתננים בשכונות. "כלו כל הקיצין. מכאן והלאה – נפעל איך שאנחנו רוצים, לא כמו שהממשלה תכתיב", אמרו לחדשות 20.

יו"ר 'ש"ס' בתל אביב והמועמד לראשות העיר, נתן אלנתן, היה הראשון להגיב למעשה שריפת התמונות ואמר כי "שפי פז וחבריה ממשיכים במעשי הפרובקציה שלהם אבל הפעם חצו קו אדום". לדבריו, "המעשים שנעשו הינם הסתה חמורה שבגינה נרצח כאן בעבר כבר ראש ממשלה". אלנתן אף קרא למפכ"ל המשטרה "לפתוח בחקירה בגין ההסתה החמורה".

מטה המאבק: "מה שאנחנו עוברים מגמד את המיצג המחאה על אוזלת ידו של משרד הפנים"

במטה המאבק השיבו ל"התבכיינות של ש"ס" ומסרו כי "איש לא קרא לפגוע בשר דרעי, וטוב היה אם שלוחיו היו מפסיקים להתבכיין. מה שאנחנו עוברים בשנים האחרונות מגמד את המיצג האמנותי שקיימנו במחאה על אוזלת ידו של משרד הפנים. ביום שרשות ההגירה תחזור לעבוד כרשות הגירה ונראה את המסתננים מאפריקה וממזרח אירופה נמוגים מהרחובות שלנו, נשקול להתנצל. עד אז אנחנו עומדים בגאווה מאחורי המחאה שלנו ותובעים צדק לשכונות".

הפגנת תושבי דרום ת"א. צילום: חדשות 20

 

יו"ר מפלגת 'העבודה' אבי גבאי בחר להפנות את האצבע המאשימה לעבר הממשלה. "שיח חסר אחריות של מנהיגים גורם לאלימות אצל הקיצוניים", אמר. "זה נכון כשתוקפים ערבים רק משום שהם ערבים וגם כששורפים תמונה של שר בהפגנה". לדבריו, "היד שהדליקה את האש איבדה עליה שליטה ועדיין מוסיפה בנזין. הציבור הרחב רואה את זה ויביא לשינוי".

שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר כי הוא "מצפה מראשי המחאה בדרום תל אביב לגנות את המעשה".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20