אחרי קריאת פורום המשפחות השכולות 'בוחרים בחיים' לראש הממשלה "להפסיק להעביר משכורות מחבלים לאלתר", בנימין נתניהו התחייב בפתח ישיבת הממשלה הבוקר (א') כי "עד סוף השבוע תושלם עבודת המטה הדרושה למימוש חוק קיזוז משכורות מחבלים" מהכספים המועברים מישראל לרשות הפלסטינית.

לדבריו, "ביום ראשון הבא אני אכנס את הקבינט ואנחנו נעביר את ההחלטה הדרושה לקיזוז הכספים". הוא הבהיר: "הכספים יקוזזו ושאיש לא יטיל בכך ספק".

לכידת המחבל החשוד ברצח אורי אנסבכר הי"ד

 

קריאתו של פורום המשפחות השכולות הגיעה לאחר תפיסת המחבל החשוד ברצח אורי אנסבכר הי"ד בעין יעל סמוך לירושלים ביום חמישי האחרון. "איננו מסוגלים לעמוד מהצד כאשר פיגוע רודף פיגוע ואין שינוי נראה באופק", מסר מוקדם יותר הבוקר הפורום. "גרוע מכך, למרות שחוק קיזוז משכורות מחבלים עבר לפני חצי שנה, רה"מ ושר הביטחון מתעקש להמשיך לשלם משכורות למחבלים כפי שפורסם בסוף השבוע".

בועז, אביו של רון קוקיא הי"ד וחבר הפורום, יחד עם בנו בהפגנה אתמול בכיכר רבין. צילום: מתוך עמוד הפייסבוק

המשפחות הוסיפו וכתבו: "האם נסכים שרוצחי אורי אנסבכר יקבלו 12,000 ש"ח כל חודש תחת חסותה של מדינת ישראל? אנו דורשים מבנימין נתניהו – הפסק להעביר משכורות מחבלים לאלתר".

בנט: "מצפים למימוש הבטחה זו ונעניק לכך גיבוי מלא"

שר החינוך וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני, נפתלי בנט, שקרא אתמול לרה"מ נתניהו "להפעיל את החוק לקיזוז כספי מחבלים שעבר אך טרם הופעל", בירך את רה"מ נתניהו על הבטחתו. "חשוב לקיים הבטחה זו כבר ביום ראשון הבא, החוק עבר בקיץ האחרון ויכל היה לפעול כבר למעלה מחודש", אמר וחזר על הבהרתו: "השרה שקד ואני נעניק לרה"מ גיבוי מלא אל מול הלחצים הכבדים של הרשות הפלסטינית.‬ אסור שרוצח אורי אנסבכר הי"ד ורוצחים נתעבים נוספים יעשו אקזיט על רצח יהודים".

"חשוב לקיים הבטחה זו כבר ביום ראשון הבא". נתניהו ובנט. צילום: פלאש 90

 

 

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20