ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף היום (ב') בכנס חתימת הסכם גג ביישוב אופקים והתייחס למגוון נושאים בסדר היום הציבורי.

בנימין נתניהו בכנס. צילום: לע"מ

לפי הפרסום בתאגיד החדשות 'כאן ועכשיו', ראש הממשלה התחייב בשיחות סגורות לפעול על מנת להגביל את השפעתו המדינית של ארגון השמאל הקיצוני 'שוברים שתיקה'. בתוך כך, ראש הממשלה אמר כי הוא לא ייפגש עם מדינאים זרים במהלך ביקורם בארץ במדיה והם נפגשים עם אנשי 'שוברים שתיקה'.

"אמרתי למדינאים שבאו הנה, אתם יכולים להיפגש עם שוברים שתיקה, זו מדינה חופשית. אבל אם אתם נפגשים איתם לא תיפגשו איתי", אמר נתניהו, והוסיף, "אני לא מוכן לשתוק על זה, אני מדבר עם שרי החוץ בעולם וזה תהליך: אתם לא תממנו, אתם לא תפעלו נגד הדבר שמבטיח את הקיום שלנו".

כמו כן,נתניהו אמר כי הוא פעל על מנת לעצור את המימון הזר לארגונים הקיצוניים.

"לפני כמה ימים ביקשתי מיובל רותם, מנכ״ל משרד החוץ, שיפנה לממשלת נורבגיה ויגיד לה שתמשוך את הסיוע שלה מארגון נשים על שם דלאל מוגרבי. דלאל מוגרבי השתתפה ברצח של עשרות ישראלים ב״אוטובוס הדמים״, ביניהם ילדים. ביקשתי שימשכו את התמיכה הכספית וינתקו את הקשר עם הארגון הזה. אני שמח לומר ששר החוץ של נורבגיה, בורגה ברנדה, עשה בדיוק את זה וזה טוב שעשה זאת. אנחנו פנינו גם למזכ״ל האו״ם ואמרנו שימשכו את החסות של האו״ם מהגוף הזה ולפני הבנתי הם אכן עושים זאת. אלה הם ניצנים של דברים שאנחנו עושים לרוחב היריעה".

נתניהו על המסתננים: "אנחנו יודעים בדיוק מה קורה פה"

נתניהו נאם בכנס והתייחס למסתננים הלא חוקיים מסודן. "אם אתה נמצא באריתריאה או בסודן אתה יכול לבוא הנה וביום אחד תעשה מה שייקח לך מאתיים חמישים ימים באריתריאה. ואז התחילה שאיבה ענקית מאפריקה, לא פליטים, בחורים צעירים בני 25, סליהם על כתפיהם, ואנחנו יודעים בדיוק מה קורה פה, קיבלנו החלטה לסגור את הגבול, סגרנו אותו. אנחנו קודם כל מבטיחים את ביטחון הנגב וביטחונה של מדינה ישראל", אמר נתניהו.

ראש הממשלה בנימין נתניהו. צילום: לע"מ
ראש הממשלה בנימין נתניהו. צילום: לע"מ

בנוסף, ראש הממשלה אמר כי בכוונתו לפתח את עורקי התחבורה ברחבי המדינה. "קודם כל תחבורה, רכבת, כבישים, מחלפים. אנחנו משקיעים בזה כדי לחבר ולקצץ את הזמן. החזון זה שאנשים יוכלו לבוא מתל אביב כי כדאי לגור פה. אם אתה נוסע בכביש מרעננה, זה בערך אותו הדבר. תגורו פה, אל תגורו ברעננה. הבאנו את תחנת הרכבת, הבטחנו – והיא קיימת. זה דבר חדש, אופקים צומחת. נחבר אותה לתשתיות תחבורה, ולעוד דבר תשתיות תעסוקה, גם ממשלתי וגם פרטי. בגלל זה החלטנו להוריד לנגב את צה"ל יחידות התקשוב, יחידת הסייבר, ו-8200, מהפכה ענקית. תשתיות גם של תחבורה וגם של תעסוקה, גם ממשלתית וגם פרטית".

במקביל, נתניהו הגיב למשבר הדיור במדינה ואמר: "אנשים צריכים מקום לגור. אמר לי שר האוצר: 'אני בא לתת להם, אבל אני אתקע אחר כך בזה שאין בית ספר, אין מרכז מסחרי, אין מתנ"ס, אין קופת חולים' – ולכן אנחנו רוצים לעשות הסכמים שמאגדים את הכל. אנשים יודעים בבטחה שאם אנחנו מתחייבים קדימה, כל הדברים הללו יבואו יחד. אנחנו מדברים פה היום על הכפלת העיר אופקים, כשם שאנחנו מכפילים את הערים האחרות. כשם שבאר שבע מכפילה את עצמה, ודימונה מכפילה את עצמה".

 

אלעד שור

אלעד שור