ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום (רביעי) בירושלים עם נשיא הצלב האדום פטר מורה, ודן עמו בסוגיית החיילים והאזרחים המוחזקים בעזה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא הצלב האדום פטר מורה, 6.9.17. צילום: לע"מ
נתניהו ומורה,היום. צילום: לע"מ

נתניהו אמר למורה: "אנו רואים מערכת יחסים מאוד הוגנת ומאוד פתוחה בין הצלב האדום לבין ישראל, אני חושב שהיא חשובה מאוד לצלב האדום, לישראל ולשלום. אני חייב לומר לך שאתה מגיע בשעה שבה אנו עוסקים באכזריות הבלתי נסבלת הזאת, כאשר גופות חיילינו ההרוגים מוחזקות, ואפילו המידע עליהם לא משוחרר".

"לא פחות חשוב מכך", הוסיף נתניהו, "יש לנו אזרחים ישראלים חסרי ישע וחפים מפשע המוחזקים בעזה, שאותם אתה ביקשת לבקר ואנו ביקשנו מידע אודותיהם".

"הם מוחזקים בצורה מאוד סגורה ואכזרית" אמר ראש הממשלה, "אני מעריך את כל עזרתך וסיועך במאמץ הומניטרי זה אל מול אכזריותו של חמאס".

"אני משוכנע שאתם יכולים לסייע, הן בהשבת גופות חיילינו אבל גם בהחזרתם לישראל של אותם אזרחים חסרי ישע וחפים מפשע המוחזקים בידי חמאס תוך הפרה של כל הנורמות הבינלאומיות וכל הערכים עליהם הוקם הצלב האדום", סיכם נתניהו.עזה

נשיא הצלב האדום השיב לראש הממשלה: "אנו כאן באזור מזה זמן רב, וזה אחד מהמבצעים הארוכים ביותר שהיו לנו. יש לנו מנדט מתוקף החוק הבינלאומי אבל תפקידנו הוא גם לסייע לאנשים ולמצוא דרכים פרקטיות, ואני מצפה שוב להזדמנות לטפל בכמה מהאתגרים שכולנו מתמודדים איתם היום ולראות כיצד הצלב האדום יוכל לסייע באתגר זה או אחר".

 

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20