ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (ראשון) בפתח ישיבת הממשלה: "בימים אלה יש מי שמשתעשע על התקפות על ישראל. תהיה לנו יד חזקה על כל מי שמנסה לתקוף אותנו. מכל חזית ואני מדבר על כל ארגון. אנחנו רואים את החמאס אחראי לכל התקפה שיוצאת מרצועת עזה".

אתמול בסרטון שפונה לתושבי רצועת עזה ולחמאס אמר מתאם פעולות הממשלה בשטחים האלוף פולי מרדכי אמר: "אנחנו ערים למזימה שהג'יהאד האסלאמי הפלסטיני רוקם נגד ישראל. הוא משחק באש על גבם של תושבי רצועת עזה, ועל חשבון הפיוס הפנים פלסטיני והאזור כולו״.

מאיר בן שבת. צילום: לע"מ
מאיר בן שבת. צילום: לע"מ

״ישראל פוצצה לפני כשבועיים מנהרת טרור בשטח הריבוני של מדינת ישראל״ אמר האלוף מרדכי בפניה ישירה לרצועה ולפלסטינים, והבהיר: "כדאי שיהיה ברור" כי "לכל תגובה של הג'יהאד האסלאמי באשר היא, ישראל תגיב בעוצמה ובנחישות, לא רק כלפי הג'יהאד אלא גם כלפי חמאס".

נתניהו התייחס בנוסף בדבריו למינויו של ראש המל"ל החדש מאיר בן שבת, "נביא היום מספר מינויים חשובים, בראשם ראש המל"ל שהיה עד כה בתפקיד ממלא מקום ואני חושב שאין ראוי ומתאים ממנו, אמר נתניהו. "חריפות שכלו, הבהירות שבה הוא מביא את הדבר. תהיה הזדמנות למאיר שתרם הרבה לביטחון ישראל לתרום תרומה נוספת".

חיים כץ. צילום: פלאש 90
חיים כץ. צילום: פלאש 90

שר הרווחה חיים כץ התייחס במהלך ישיבת הממשלה לתכנית "מענק חימום האזרחים הוותיקים". "הממשלה לא מפסיקה לטפח את אזרחיה", אמר כץ. "הפעם אנחנו נוגעים באזרחים הוותיקים, בסיכום עם שר האוצר, אנחנו נעלה בחקיקה קבועה שכל אזרח ותיק שמקבל הבטחת הכנסה, יקבל מענק חימום בחוק, כי גם אזרח ותיק שגר בתל אביב, שלא נחשבת עיר קרה, והטמפרטורה יורדת לארבע מעלות, קר לו, ואנחנו בשלב נוסף של טיפול חברתי באוכלוסיות המוחלשות של מדינת ישראל".

"הייתה שיחה עם רה"מ שנתן את ברכתו, שר האוצר נתן את ברכתו. אני מודה לכם שנתתם לי את הזכות לחוקק ולעזור לאוכלוסיות המוחלשות, ובמקרה הזה לאזרחים הוותיקים שמקבלים הבטחת הכנסה", אמר השר כץ.

 

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20