ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה נחקרו היום (שני) במקביל בתיק פרשת 4000. כתבנו לירן לוי מוסר כי על פי גורם בכיר במשטרה, עלות החקירות בתיקים בהם חשוד ראש הממשלה נאמדת בכרבע מיליארד שקלים, מכספו של משלם המיסים. במשטרה אמרו על הסכום אותו נקב הבכיר, כי "הניסיון להצמיד תג מחיר לחתירה לחקר האמת וללחימה חסרת פשרות בשחיתות מופרך מיסודו".

"אחגוג את החג הזה עם הרבה חרוסת ואפס מרור"

אחרי חקירת, העלה רה"מ סרטון לעמוד הפייסבוק שלו, בו הוא מצהיר כי "בביטחון מוחלט – לא יהיה כלום כי לא היה כלום". הוא הוסיף: "אני רוצה לאחל לכולכם חג פסח כשר ושמח. תהנו עם המשפחות שלכם. אני אהנה עם המשפחה שלי. אני אחגוג את החג הזה בשמחה גדולה, בביטחון גדול, עם הרבה חרוסת ואפס מרור".

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה. צילום: פלאש 90

 

בעוד שראש הממשלה נחקר במעונו שברחוב בלפור בירושלים, רעייתו נחקרה במקביל במשרדי להב 433 בלוד. בחשדות העומדים נגדם בגין קבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים, וייתכן שגם בחשד לשיבוש הליכי חקירה. לראשונה, החוקרים הציגו לבני הזוג נתניהו שאלות הקשורות לפרטים שסיפק עד המדינה ניר חפץ, שהיה בעבר יועץ התקשורת של ראש הממשלה. גם עד המדינה ארי הרו הגיע הבוקר למשרדי להב.

מתוך עמוד הפייסבוק של ראש הממשלה

תגובת המשטרה לפרסום אודות התקציב:

"הניסיון להצמיד תג מחיר לחתירה לחקר האמת וללחימה חסרת פשרות בשחיתות מופרך מיסודו. יתרה מכך, הסכום ההזוי הזה לא נשען על שום אמת מידה ולא על רציונל מקצועי. על מנת לסבר את האוזן, תקציבה השנתי של משטרת ישראל כולה, על 31 אלף שוטריה, 30 אלף מתנדביה, 74 תחנות משטרה, 7 מחוזות, צי מסוקים, מטוסי כנף, ספינות שיטור, פעילות נרחבת בחו"ל ללחימה בארגוני הפשיעה, טכנולוגיות מתקדמות, בינוי, תשתיות ועוד – עומד כולו על כ-11 מיליארד שקל לשנה".

עוד מוסיפים במשטרה, כי "כל בר דעת מבין שמדובר בניסיון גמלוני ומגוחך להשחיר את פניה של מערכת אכיפת החוק. כאמור, משטרת ישראל לא מצמידה תג מחיר לחתירה לחקר האמת ולביצוע תפקידה בחקירת עבירות פליליות. למותר לציין, כי כל פעולות החקירה בתיקים אלו התבצעו, ללא יוצא מן הכלל, בליווי פרקליטות המדינה ובפיקוח היועץ המשפטי לממשלה".

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי