יו״ר מפלגת ישראל ביתנו, ח״כ אביגדור ליברמן, תקף את הממשלה בעקבות הפיגוע הרצחני בצומת גבעת אסף בו נרצחו שני ישראלים ושניים נוספים נפצעו. המחבל נמלט.

"פיגוע קשה זה, כמו גם הפיגוע הרצחני בעפרה הם תוצאה ישירה של אוזלת ידה של הממשלה במלחמה בחמאס ברצועת עזה", אמר ליברמן. "אני דורש מהממשלה להודיע לאלתר על הפסקת כל סיוע קטארי לרצועה, לרבות 15 מיליון דולר ומימון דלקים, ולנקוט בצעדים קשים וכואבים מול מפעילי הטרור ברצועת עזה", הוסיף ושלח תנחומים למשפחות הנרצחים וברכת רפואה שלמה לפצועים.

זירת הפיגוע בגבעת אסף. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

 

"הגיע הזמן לעלות מדרגה", אמרה שרת התרבות מירי רגב בתגובה לפיגוע. "אסור שאזרחי ישראל ימשיכו לעמוד בטרמפיאדות או בכל מקום אחר כמו ברווזים במטווח. רק אם נרוצץ את ראש הנחש ונפגע אישית בראשי החמאס, יבינו בהנהגת ארגון הטרור הזה שכללי המשחק משתנים. כשהראשים שלהם יהיו על הכוונות של לוחמי צה"ל ושהחיסולים יגיעו לפתח ביתם, נצליח להחזיר את כח ההרתעה שלנו. אמרתי ואומר שוב: חייבים לחזור למדיניות החיסולים הממוקדים", הוסיפה רגב.

השרה גילה גמליאל אמרה: "‏עוד פיגוע קשה בכביש 60 שגובה קורבנות בנפש. שולחת את תנחומיי למשפחות הנרצחים ואיחולי החלמה לפצועים. כל מי שינסה לפגוע בנו ישלם בחייו, אבל זה לא מספיק. אנחנו ננקוט צעדים לחידוש ההרתעה נגד מחבלים ונפעל לחיזוק המתיישבים שמאוימים בידי הטרור. אנחנו ננצח".

צילום: דוד מיכאל כהן/TPS

 

סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן צייץ בטויטר: "בטרור צריכים לטפל ביד קשה – הרג המחבלים כמו גם הריסת בתיהם וגירוש משפחותיהם בתוך יהודה ושומרון. אפעל מול צה"ל ומערכת הביטחון כדי שמדיניות זו תצא לפועל".

יו"ר האיחוד הלאומי השר אורי אריאל: "בעקבות הפיגועים הקשים, הוחלט לכנס הערב את חברי מרכז מפלגת האיחוד הלאומי במטרה לבחון את המשך דרכינו בממשלה ובקואליציה. פניתי לראש הממשלה במטרה להורות על פעולות מידיות בניהן, להחזיר המחסומים בכל יו"ש, לפעול להריסה מידית של בתים ולגרש מחבלים בתוך יו"ש. מעבר לכך, אני דורש שהקבינט המדיני-ביטחוני יתכנס עד יום ראשון וימצא פתרונות מהירים להחזרת הביטחון לתושבי יו"ש".

יו"ר מפלגת יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד: "עוד פיגוע טרור רצחני ביהודה ושומרון ומחיר כבד של הרוגים ופצועים קשה. הלב עם המשפחות שמקבלות ברגעים אלה את הבשורה הקשה מכל. צה״ל וכוחות הביטחון ניצבים יום ולילה מול מרצחים עלובים וישיגו כל מחבל".

"הטרור הרצחני מרים ראש ואנחנו לא נשב יותר בחיבוק ידיים", הבהיר ראש מועצת בנימין ישראל גנץ. "אני דורש מראש הממשלה לטפל בטרור כמו שצריך לטפל בטרור. צעד ראשון חייב להיות איסור מוחלט ומיידי על האוכלוסייה הערבית להמשיך לנסוע בציר 60. במקביל חייבים לצאת מהחשיבה המקובעת, להבין שאנחנו בעיצומו של גל טרור רצחני חדש ולבצע טיפול שורש אמיתי בתשתיות הטרור. תושבי בנימין לא יהיו ברווזים במטווח הירי של הטרור הפלסטיני".

זירת הפיגוע בגבעת אסף. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ממועצת יש"ע נמסר: "זהו פיגוע ירי שני השבוע. יש להרוס את בתי המחבלים ולסגור את כל היציאות מרמאללה בהקדם. בתוך כך, יש לתת תשובה ציונית הולמת ולאשר באופן מיידי את היישוב עפרה ונקודות התיישבות נוספות ביהודה ושומרון. כך נחזיר את ההרתעה ואת הביטחון לאזרחי ישראל. אנו מביעים את תנחומינו הכנים למשפחות ההרוגים ומאחלים החלמה מהירה לפצועים בפיגוע הנורא הזה.

מפורום "בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות נמסר: "עוד יהודים הצטרפו למעגל הדמים ואין מי שפוצה את פיו. דם יהודי הפך להפקר ונראה כי כל יום מחבלים מתחרים אחד בשני כדי לראות מי יזכה בפרס על רצח יהודים.
ממשלת ישראל לא עושה כל שביכולתה כדי למנווע את הפיגוע הבא,כדי למנוע את המשפחה השכולה הבאה. אנו קוראים לממשלת ישראל להתחיל לפעול ולקדם את חבילת ההרתעה נגד הטרור. מחבלים לא מנטרלים-מחסלים.
הגיע הזמן שמרחץ הדמים היומי ייפסק לאלתר".

אלירן טל וטל מאיר

אלירן טל וטל מאיר