שרת התרבות והספורט, מירי רגב. צילום: פלאש90

שרת התרבות והספורט מירי רגב מגיבה לפרשת ההתכתבויות בין השופטת והחוקר בפרשת 4000 ואומרת: "זוהי פרשת 'קו 300' של מערכת בתי המשפט בישראל"

השרה מירי רגב התייחסה הבוקר לפרשה שמסעירה את מערכת המשפט במדינת ישראל ואמרה: "האירוע שנחשפנו לו אמש הוא בבחינת פרשת 'קו 300' של מערכת אכיפת החוק. לא בדיקה מנהלתית ולא בדיקה של הנציבות נחוצה פה, אלא חקירה פלילית. צריך לעצור באופן מידי את השופטת והחוקר – לחקור אותם, לקחת מהם את מכשירי הטלפונים הניידים שלהם ולחשוף את כל ההתכתבויות ביניהם".

עוד הוסיפה השרה רגב: "אירוע זה פוגע באמון הציבור במערכת המשפט ובמערכת החוק. אין מקום לעשות שום הנחות כלפי מי שאמור לכאורה לפעול למען הצדק ובמסגרת החוק במדינת ישראל".

שופטת, מסרונים, חוקר, פוזננסקים, רשות לניירות ערך
פוזננסקי וההתכתבות. צילום מסך: חדשות 10

כזכור, אתמול חשף דורון הרמן בערוץ 10 את חילופי ההודעות בין השופטת רונית פוזזנסקי-כץ לאיש שאמור לבקש להאריך את המעצר לחשודים, יועמ"ש הרשות לניירות ערך עו"ד ערן שחם-שביט. בין השאר, השניים דנים בהארכת מעצרם של מנכ"לית בזק סטלה הנדלר, אור אלוביץ' ועמיקם שורר – בוואטסאפ.

עו"ד שחם-שביט כתב לשופטת: "לפחות הבשורות הנחמדות שאור ועמיקם ישוחרר מחר בתנאים". בהודעה נוספת הוא כתב, "תראי מופתעת". השופטת פוזננסקי-כץ השיבה: אני מתחילה לעבוד על הבעה הולמת של הפתעה מוחלטת". עו"ד שחם-שביט הוסיף: "סטלה (הנלדר – מנכ"לית בזק) ואיריס (אלוביץ', רעייתו של בעלי בזק) נבקש מחר ימים ספורים. יבקשו שלושה. את בהחלט, אבל בהחלט יכולה לתת יומיים…". השופטת השיבה: "אתה ממשיך לגלות לי הכל ואני אאלץ להיראות ממש ממש מופתעת". בהמשך היא כתבה: "אולי המתווה שחשבנו עליו אינו כה רחוק מהמציאות". בהודעה נוספת כתב שחם-שביט: "זה עלה לי בדם, כמעט הרביצו לי או עצרו אותי בלהב".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20