השחקנית רבקה מיכאלי. צילום: תומר נויברג, פלאש 90
השחקנית רבקה מיכאלי. צילום: תומר נויברג, פלאש 90

שוב ראיון פרובוקטיבי מבית היוצר של עולם התרבות הישראלי. "אני מקווה שהאנשים שחוששים לארץ הזאת יתעוררו ויחזירו בכוח את מה שלקחו לנו בכוח", כך אמרה השחקנית רבקה מיכאלי בראיון משותף שהעניקה למעריב יחד עם השחקן טוביה צפיר.

מיכאלי נשאלה לגבי מידת האופטימיות שלה, וענתה כי על מחנה השמאל להשתמש בכוח כדי להחזיר את השלטון לידיו וכי לדעתה המהפך יגיע "עוד בקדנציה שלי". על שרת התרבות מירי רגב אמרה מיכאלי כי "היא תימחק מדפי ההיסטוריה".

“באופן אישי אין לי נגדה שום דבר, זה המתווה שלה שמקומם אותי", אמרה מיכאלי. "אני חושבת שהתרבות של שרת התרבות תפשוט את הרגל והגימיק הזה לא יהיה עוד. נתיבות ותל אביב לא כל כך רחוקות היום. ואז נהיה עם אחד. עם אחד, שכולל את הערבים ותרבויות שונות, זו הישראליות בעיני. זה ייקח זמן. הייתה פה פעם ישראליות אמיתית והיא תשוב. ישראליות זה עמוס קינן, נעמי שמר ואלתרמן וחיים גורי".

הדס פרוש, פלאש 90
שרת התרבות מירי רגב. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

מיכאלי וצפיר התייחסו לדיון הציבורי סביב קיפוח עדות המזרח לאורך השנים. "אני אומר לכל מי שטוען לקיפוח – זה לא היה בתקופה שלנו, כולנו היינו חברים, אף אחד לא הרגיש ככה", אמר צפיר ל"מעריב". "לא יכול לשמוע את זה. גם בברנז'ה של התיאטרון אין אפליה. לא הייתה גם אפליה מגדרית. יפה ירקוני, שושנה דמארי ועופרה חזה אשכנזיות? אני חושב שהוציאו את השד מהבקבוק כדי לקדם קריירה. מירי רגב רוצה להתקדם ותוקעת את האצבעות בעיניים לכל מי שסביבה. גם לאמנון לוי יש לי טענות, למה אתה עושה את זה? אל תסית במקום שלא צריך להסית. הוא צובע את כל האשכנזים בצבע אחד, וזה יביא לחורבן בית שלישי, סתם משנאת חינם. יש מספיק שסעים בעם הזה"

רבקה מיכאלי, שחברה במועצה הציבורית של ארגון השמאל הקיצוני "בצלם", הגדירה את היהדות כ"עלוקה אורתודוכסית". "בין המתנחלים יש המון חבר'ה שעוזבים לא רק את המסורת אלא גם את התיוג של לגור שם ולא פה. בסופו של דבר, ההיגיון ואהבת האדם יגברו על כל החזיונות המשיחיים ונשתחרר מהעלוקה האורתודוקסית שהתלבשה עלינו".

 

 

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20