עשרות רבני ערים, רבני ישובים וראשי ישיבות פנו הבוקר (שלישי) לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשרת המשפטים איילת שקד בדרישה כי ההליך המשפטי בתיק דומא ייעצר וכי תוקם ועדת חקירה, לבדיקת העינויים אשר עברו הנאשמים בתיק, ואמינות ההודאות שהוצאו מהם בעקבות כך. לאחרונה נחשף, כי פרקליטות מחוז מרכז, הודיעה לבימ"ש כי היא מוותרת על הודאות הנאשמים שנגבו תחת עינויים.

צילום אילוסטרציה: תומר נאומבורג פלאש 90

 

"לכבוד ראש ממשלת ישראל ושרת המשפטים – שלום וברכה, נוכח מידע מזעזע אודות עינויים שהופעלו כלפי צעירים כדי לסחוט מהם הודאות על מעורבותם בפרשת דומא, והגשת כתבי אישום חמורים כנגדם המבוססים על הודאות אלו – אנו דורשים לעצור לאלתר את כל ההליכים המשפטיים כנגדם, ולהקים ועדת חקירה בלתי תלויה שתבדוק חשדות חמורים אלו", כתבו הרבנים לנתניהו ושקד.

בין הרבנים הרבים, ניתן למצוא רבני ערים, רבני ישובים, ראשי ישבות ממגוון ציבורים – הרב דב ליאור, הרב זלמן ברוך מלמד, הרב יצחק גינזבורג, הרב מאיר מזוז, הרב אליקים לבנון – רב הישוב וראש הישיבה, הרב ישראל אריאל, הרב דוד דרוקמן, הרב גדעון פרל – אלון שבות, הרב מיכה הלוי, הרב ירחמיאל וייס, הרב שמואל שפירא, הרב אליעזר מלמד, הרב יהושע שפירא, הרב שמחה שטטנר, הרב שמואל טל, הרב שמואל דוד, הרב יצחק הלוי, הרב עזריאל אריאל, הרב אלחנן בן נון, הרב מנחם פרל, הרב יגאל קמינצקי, הרב זאב וייטמן, הרב אלישע אבינר, הרב יאיר שחור, הרב דוד דודקביץ, הרב גדעון בנימין, הרב יואל קטן, הרב יצחק שפירא, הרב יצחק סבתו, הרב שלמה הכט, הרב גדי בן זימרה, הרב ד"ר יאיר הילר ורבנים נוספים.

עמירם בן אוליאל, הנאשם בפרשת דומא. צילום: מתוך פייסבוק

 

עו"ד ציון אמיר אשר מייצג את אחד הקטינים בתיק מסר אז כי "אני מאוד מקווה שיום אחד הדברים שעלו במהלך משפט הזוטא, העובדות והפרטים במהלך העובדות והעדויות של כולם – בעיקר של אנשי השב"כ – ייחשפו, הציבור אמור להזדעזע זעזוע עמוק מאוד כיצד התנהלה חקירה כלפיי קטין צעיר לימים, שלא מואשם ברצח, מואשם בקשר לכך אבל לא ברצח. באיזה אופן התנהלה חקירה שכל כולה איומים והפעלת אמצעים אלימים בכל מיני צורות ובכל מיני אופנים. הדבר הזה מזעזע את הנפש, אי אפשר להשלים עם חקירה שמתנהלת באופן כזה בחברה דמוקרטית, אני מאוד מקווה שביהמ"ש בסופו של יום יאמר את דברו בסוגיות המהותיות האלה".

ההצתה בדומא. צילום: זכריה סעדה

 

נזכיר בנוסף, כי במהלך החודש שעבר הוצת בית אחר השייך למשפחת דוואבשה בכפר דומא בו בוצע הרצח לפני כשלוש שנים. בתנועת "עוצמה יהודית" טענו כי ההצתה הפעם הזו מוכיחה שהרצח היה "חיסול חשבונות פנימי"

לינור בר-אל

לינור בר-אל