טור של בן-דרור ימיני הבוקר (שלישי) ב'ידיעות אחרונות' חושף את הקשרים שבין עיריית ברצלונה לארגון ה-BDS ולתמיכה בחמאס ובג'יהאד.

ראש עיריית ברצלונה אדה קולאו. ב- 2013 צילום: Andrea Ciambra
ראש עיריית ברצלונה אדה קולאו. ב- 2013 צילום: Andrea Ciambra

בערב חמישי האחרון נרצחו בברצלונה 14 בני-אדם בפיגוע דריסה בשדרות לה-רמבלה המפורסמות. על פי דיווח של העיתונאי בן-דרור ימיני ב'ידיעות אחרונות', בהודעה מטעם אנשי תנועת ה- BDS בברצלונה נמסר גינוי של ממשלות אירופה "בגין מה שהן עושות במדיניות החוץ שלהן ובשותפות שלהן לפשע הפרת זכויות אדם בכל רחבי העולם".

שוטרים בסמוך לזירת הפיגוע בברצלונה, אמש. צילום: רויטרס
שוטרים בסמוך לזירת הפיגוע בברצלונה, בשבוע שעבר. צילום: רויטרס

ימיני חושף בטור כי הצדקת טרור מסוג זה שעושה ה- BDS בברצלונה – כשהוא משווה בין פעולות טרור לבין מאבק בזכויות אדם – מתקיימת גם במוסדותיה הרשמיים של העיר. על פי הדיווח, אדה קולאו ראש עיריית ברצלונה היא תומכת מובהקת בתנועת החרם נגד ישראל. קולאו השתתפה בספטמבר אשתקד באירוע היציאה של משט הנשים לעזה. לפי ימיני, "התירוץ הרשמי" למשט מסוג זה "הוא הסרת הסגר מרצועת עזה. בפועל מדובר גם בתמיכה בחמאס".

"המעגל נסגר. האידיוטים השימושיים תומכים באחת מקבוצות הג'יהאד וחוטפים פיגוע טרור מקבוצה אחרת". כותב ימיני, ומסביר כי גם בין ראשי חמאס, יש הקוראים באופן ברור לכיבוש אירופה.

"ברצלונה עשתה כל מאמץ כדי להוכיח שהיא בסדר. היא נגד ישראל", אומר ימיני. "זה לא עזר. למעשה, דווקא הפייסנות של ברצלונה העניקה אור ירוק לרדיקליזציה".

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20