בשעה 21:25 התקבל דיווח במוקד מד"א על פצועה מירי בטרמפיאדה בצומת עפרה. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו לפצועים טיפול רפואי ופינו לבית החולים אישה בהריון מתקדם במצב קשה עם פצע ירי באזור הבטן העליונה. הרופאים יילדו אותה בחדר ניתוח. התינוק בפגייה ומצבו יציב. האם סובלת מפגיעות בכלי דם ומצבה עדיין מוגדר קשה.

מתוך 'חדשות הלילה'

 

בנוסף, חובשים ופראמדיקים של מד"א בסיוע כוח רפואה של צה"ל העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח שערי צדק פונו 4 פצועים – 2 בינוני כבן 21 ו- 2 קל כבני 16. לבי"ח הדסה פונו 4 פצועים – 2 בינוני כבן 22 ו- 2 קל כבנות 16.

זירת האירוע. צילום: דובר צה"ל

 

מתחקור ראשוני של כוח צה"ל בשטח עולה החשד כי הירי בוצע ככל הנראה מתוך מונית מסוג פג'ו 206 לבנה ללא לוחית זיהוי לעבר קבוצה של תושבים יהודים שהתכנסו במקום להדלקת חנוכייה לזכרו של תושב עופרה. לוחמי נצח יהודה שאבטחו את המקום הספיקו לירות, אולם הרכב נמלט.

כוחות גדולים של צה"ל מנהלים מצוד אחר המחבלים היורים שנמלטו מהזירה לכיוון הכפר סילוואד בשומרון. הכביש נסגר לתנועה בשני הכיוונים. מפקד אוגדת איו"ש הוקפץ למקום. ברשתות הערביות מדווחים כי הערבים השמידו מצלמות אבטחה מהאזור.

זירת פיגוע הירי סמוך לצומת עפרה. צילום: תיעוד מבצעי מד"א

 

האישה בהריון, ופצוע נוסף באורח קל, הם בעל ואישה תושבי אלון מורה שבשומרון. עקב אופי האירוע, הוזעקו למקום צוותי חוס"ן, היחידה לעזרה ראשונה נפשית, של איחוד הצלה. בארגון הטרור של חמאס ברכו על הפיגוע והגדירו אותו כמעשה גבורה.

זירת פיגוע הירי סמוך לצומת עפרה. צילום: נעה אורי, TPS

 

זירת פיגוע הירי סמוך לצומת עפרה. צילום: תיעוד מבצעי מד"א

 

בעקבות התגברות פיגועי הטרור בשטחי יהודה ושומרון, חבר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) הודיע כי יזום דיון דחוף על הקיצוץ במרכיבי הביטחון בישובים ביהודה ושומרון.

לטענת יוגב, "מול התגברות הפיגועים והנפגעים בעת האחרונה ביו"ש, משרד הביטחון וצה"ל מציגים קיצוץ תקציבי, קיצוץ בכוחות ובמרכיבי הביטחון". לדבריו, "באופן פשוט, זו פשיטת רגל של הערכת המצב התקציבית והמבצעית, במשימת ההגנה על יישובי ותושבי יהודה ושומרון".

"מחויבות ממשלת ישראל, משרד הביטחון וצה"ל, להגן על תושבי הצפון, הדרום ויהודה ושומרון, מתוך אותה אחריות והערכת מצב של העמדת תקציבים וכוחות", הוסיף.

זירת פיגוע הירי סמוך לצומת עפרה. צילום: תיעוד מבצעי מד"א

 

זירת פיגוע הירי סמוך לצומת עפרה. צילום: תיעוד מבצעי מד"א

 

ראש מועצת שומרון: "אני לא יכול להבטיח שלא יהיו עוד פיגועים נוספים רצחניים כאלו"

לדברי ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, "לצערי הרב גם לאחר הפיגוע הנוראי באזור התעשייה ברקן וגם לאחר הפיגועים שהיו אחריו בצומת חטיבת שומרון ובצומת גיתי אבישר – לא נעשו פעולות תגמול של כוחות הביטחון כנגד הרשות הפלסטינית וקיני הטרור. השיטה של ההכלה לא עובדת. השיטה של הטיפול הכירורגי במפגעים איננה מספיקה. ממשיכים במדיניות הזו ואנחנו סופגים עוד פיגוע קשה הערב ואני לא יכול להבטיח שלא יהיו עוד פיגועים נוספים רצחניים כאלו. אני קורא לראש הממשלה, שהוא גם שר הבטחון, להורות לצה"ל לצאת הלילה לפעולת תגמול כנגד הרשות הפלסטינית באזור שבו יצאו המחבלים המרצחים הללו. צריך לטפל בהם כפי שהיינו מדינה קטנה. אנחנו מדינה גדולה וחזקה ואנחנו מאבדים את ההרתעה. דבר שמביא פיגוע אחרי פיגוע".

זירת פיגוע הירי סמוך לצומת עפרה. צילום: תיעוד מבצעי מד"א

 

כוחות צה"ל בזירת הפיגוע. צילום: דובר צה"ל