היום בצהריים צפוי המאמן אלישע לוי להודיע רשמית על החלטתו למנות את קפטן מכבי תל אביב לקפטן הנבחרת הלאומית.
קפטן הנבחרת בעשור האחרון יוסי בניון סיים למעשה את דרכו בנבחרת ובכל מקרה גם אם יוזמן בקמפיין הקרוב לסגל, זהבי יהיה הקפטן.
בניון ,שאיבד אצל אלי גוטמן בקמפיין האחרון את מקומו בסגל, נשאר בתפקיד הקפטן מכיוון שגוטמן נמנע מלמנות קפטן חדש וכאשר בניון זומן לסגל הוא שימש קפטן.

תוכנית עייני תעזור לנבחרת ישראל. צילום: פלאש 90
הקפטן החדש. צילום: פלאש 90

 

אלישע לוי אמר במסיבת העיתונאים הראשונה שלו ערב היציאה לאוסטריה כי הדלת בפני בניון לנבחרת לא סגורה ובעתיד אם יהיה בכושר מתאים – יוזמן. אלישע לוי החליט למנות קפטן וההתלבטות שלו היתה האם זהבי ראוי למינוי הנחשק בעקבות כמה עבירות משמעת בנבחרת ואמירות שנויות במחלוקת בתקשורת.

לוי שוחח עם זהבי והרושם שקיבל בשיחה היה שונה לחלוטין ממה שהציגו לו לאחרונה ומהפרסומים בתקשורת. הוא התרשם לטובה מזהבי בכל הקשור לאישיותו ולחובתו ותרומתו לנבחרת ישראל.
החיבור, לפחות בהתחלה, בין המאמן החדש לזהבי טוב מאוד ולוי החליט חד משמעית ללכת עם הכיוון שהגיע איתו לנבחרת למנות את זהבי לקפטן.

בנבחרת אמרו כי העובדה שזהבי יקבל תפקיד עם אחריות גדולה ומחויבות לתת דוגמא לשאר השחקנים תגרום לו להשתנות ולהיות בוגר יותר בהתנהלותו בנבחרת.
בנוגע לסכסוך בינו לבין הבלם דקל קינן, השניים עדיין אינם מדברים, אולם קינן לחץ את ידו של זהבי לפני שהנבחרת המריאה לאוסטריה.
לאחר המינוי הרשמי היום מצפים בנבחרת מזהבי למצוא את הדרך לשיחת סולחה.

אלישע לוי: ״ערן הוא הבחירה הטבעית לתפקיד הקפטן. הוא נמצא בכושר שיא, נחשב בצדק לשחקן המוביל כיום בכדורגל הישראלי, כריזמטי ו-ווינר אמיתי. אני משוכנע כי ערן יידע להוביל את הנבחרת מקצועית וחברתית ויצטרף לרשימה מפוארת של מי שהיו כל כך ראויים לזכות בכבוד ולתפקד כקפטנים של נבחרת ישראל. הנבחרת התברכה בלא מעט מועמדים ראויים לתפקיד, וזאת תעודת כבוד לשחקנים ולמי שנבחר בסופו של דבר. אני מאחל הצלחה לערן ולנבחרת״.
זהבי: ״אני רוצה להודות לאלישע על האמון בי. זאת הגשמת חלום של כל מי שאי פעם דרך על מגרש הכדורגל. תמיד נתתי הכל לטובת הנבחרת, ולעולם אעשה כמיטב יכולתי כאשר אני לובש את מדי הכחול-לבן ועונד את סרט הקפטן. זה מרגש, זה מחייב, זה מחמיא. שיחקתי בנבחרת עם קפטנים מופתיים, גדלתי על דמויות מובילות ואני בפירוש מתרגש להיות הקפטן של חברי לחדר ההלבשה ושל כל אוהדי ואוהדות הנבחרת. יש לנו משימות גדולות וחשובות ואני תקווה שנדע לשמח את הקהל ולקדם את הנבחרת״.
שרן ייני יהיה הקפטן השני של הנבחרת.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20