קרית ארבע נגד ביקור השר בנט: לאחר ההתבטאויות של יו"ר הבית היהודי, שר החינוך נפתלי בנט בהם הוא מעודד את תהליך המסורתיות, מבקר את הדיכוטומיה של המגזר הדתי ומקבל את הקהילה את הלהטבי"ת, תושבי קרית ארבע יצאו במכתב זועם בו הם דורשים לבטל את ביקורו.

השר נפתלי בנט. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

 

לאחרונה יו"ר הבית היהודי התבטא בראיונותיו על המסורתיים ואמר כי "זה כיוון מעניין שמאחד זרמים רבים" והוסיף כי הוא "חושב על המדינה בעוד 50-100 שנים כעל מדינה שבה הרוב יעשו קידוש אבל ידליקו חשמל בשבת" והודיע: "לא רק שאני לא מפחד מזה אני חושב שזה תהליך נפלא. זו לא הקצנה דתית אלא התמתנות דתית". עוד הוסיף בנט כי "יש היום הרבה להט"ב וזו עובדה קיימת שצריך לקבל אותה. צריך לתת להם זכויות".

בתגובה לדבריו, פנו תושבים במכתב לראש המועצה ולתושבים אחרים בו הודיעו על ביקורו של בנט ב"עיר האבות שבה מסרו אלפי יהודים נפשם למען קיום התורה ומצוותיה" ואמרו כי "ביקורו של אדם כזה, עם דעות כאלה הבזות למסירות נפש למען קיום התורה לפרטי פרטיה, החושבות שזה דבר עתיק, ש"זה לא בכיוון היום" – מביקור כזה, הוא חרפה לעיר האבות".

המכתב לתושבי קרית ארבע

 

"אנו מאוד אוהבים את עם ישראל כולו ואת מדינת ישראל, ותורמים לה ככל יכולתנו, אבל חושבים שהתורה ומצוותיה הן סם חיים לעמנו ומדינתנו, סם חיים עתיק ונצחי שעתיד להיות לדוגמא לעולם כולו". כתבו במכתביו תלמידי הרב טאו "איך ייתכן שבעירנו מתקבל בכבוד ויקר, בנוכחות ראש המועצה, אדם שחושב שצריך לתת זכויות לנישואין חד מיניים? למשפחות שמולידות ילדים יתומים מאם מראש, על ידי סחר באיברים של נשים מעוטות יכולת"?

הכותבים סיימו בקריאה "לאחינו תושבי המקום הקדוש הזה, ולראש המועצה, להודיע לכבוד השר שביקורו אינו לכבוד לנו, ולבטל אותו ככל שיותר מוקדם. שיבוא אל האבות כתלמיד, כמתפלל, אך בשום פנים ואופן לא כמנהיג שמרצה את העמדות הנלוזות הללו, שחרפה הן לנו. אנו לא ניתן לזה לקרות. בכאב ובאהבה".

אפרת שער

אפרת שער