בנו של הממשלה יאיר נתניהו, הגיב היום (רביעי) לציוץ שפרסם יונתן בן ארצי, נכדו של ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין ז"ל.

צילום מסך מתוך חשבון הטוויטר

 

בן ארצי תקף את בנימין נתניהו בעקבות תשדיר הקברים וכתב "כל מה שביבי רוצה זה שתדברו על סרטוני ההפחדה הסתה שלו, כדי שלא תדברו על זה שהוא הולך לכלא. אז תזכורת: ביבי הולך לכלא!".

בנו של ראש הממשלה לא נשאר חייב והטיח: "סבתא שלך עשתה סיורים בביתה ברמת אביב לעיתונאים, בהם היא השוויצה במתנות ממנהיגי עולם אותן היא לקחה לביתה בניגוד לחוק במקום להחזיר למדינה".

בהמשך תקף יאיר נתניהו את יצחק רבין עצמו "סבא שלך היה אמור ללכת לכלא על הרצאות לא חוקיות בזמן שהיה מוצב בוושינגטון וחשבונות הדולרים, אבל סגר את זה בשקט עם אהרון ברק. תשתוק כבר".

כזכור, בשנת 1977 נחשפה 'פרשת חשבון הדולרים' שבה פורסם כי לאה, רעייתו של ראש הממשלה דאז יצחק רבין, מחזיקה בחשבון דולרים בבנק זר, בניגוד להוראות הפיקוח על מטבע זר שהיו בישראל באותה עת. העניין לא הגיע בתחילה להליכים משפטיים אלא לטיפולו של המפקח על מטבע החוץ. בניגוד לוועדת כופר שהחליטה להשית קנס מנהלי על הזוג רבין, קבע היועץ המשפטי דאז, אהרון ברק כי אין לדרוש קנס מיצחק אלא מאשתו בלבד. החלטתו של ברק עוררה רעש תקשורתי גדול. בעקבות הפרשה הודיע רבין כי יתפטר מתפקידו. בשל היותו ראש ממשלת מעבר הוא לא התפטר אך שמעון פרס מילא את מקומו.

אורן רפאל

אורן רפאל