מבקר יהודי שקרא 'קריאת שמע' בהר הבית הוצא מהמתחם ועוכב לחקירה במשטרת מרחב דוד. מהמשטרה נמסר כי "במהלך הביקורים בשטח הר הבית עיכבו השוטרים במקום מבקר יהודי שהפר את כללי המקום והוא עוכב לחקירה".

שמע ישראל. ארכיון. צילום: פלאש 90
שמע ישראל. ארכיון. צילום: פלאש 90

כזכור, בחודש מרץ האחרון עוכבו שני צעירים יהודים בהר הבית לאחר שקראו 'קריאת שמע'. השניים ניצלו שעת כושר והשתחוו על הארץ בעודם קוראים שמע ישראל. שניות ספורות לאחר מכן הרימו אותם שוטרים שליוו את הסיור, הוציאו את השניים מהמתחם דרך שער האריות והעלו אותם לניידת. בהמשך היום שוחררו השניים מנקודת המשטרה הסמוכה להר הבית "זאת מבלי שנחקרו בחשד כלשהו", כך לדברי ארגון "חוננו" שסייע לצעירים.

הפת"ח הכריז על יום זעם

בתוך כך, ארגון הטרור פת"ח הכריז על מחר כיום זעם במזרח ירושלים וביהודה ושומרון בתגובה להצבת מכשירי המגנומטר בכניסות להר הבית .הארגון קרא לפלסטינים לעלות למסגד אל אקצא והודיע כי בתיאום עם הוואקף המוסלמי תפילת יום שישי תיערך בכיכרות המרכזיים בכל הערים הפלסטיניות. כמו כן, הוחלט כי כל מחוז יקבע את תוכניתו למען מסגד אל אקצא והמקומות הקדושים ו"נגד המהלכים של הכיבוש הישראלי הטרוריסטי עד שהכיבוש יחזור בו מהמהלכים נגד מסגד אל אקצא".

לאורך הלילה נמשכו הפרות הסדר האלימות שבוצעו בשני מוקדים. בסילוואן מחבלים יידו אבנים, השליכו בקבוקי תבערה וירו זיקוקים ממספר מוקדים לעבר כוח משטרה ומג"ב. שוטר נפגע מאבן ברגלו ופונה במצב קל לבית החולים, נזק נגרם לניידות משטרה. חשוד שאחז בסכין בידו נעצר. מהמשטרה נמסר כי הכוח פיזר את פורעי החוק תוך שימוש באמצעים במהלכם זוהתה פגיעה, ובהמשך התקבל דיווח על חשוד שפונה עצמאית למוקאסד.

ערבים מתפרעים בכביש מעלה מוטה גור. מתוך 'הפטריוטים' (ב')

בעיסאוויה הושלכו בקבוקי תבערה ונורו זיקוקין בכינון ישיר מכיוון הכפר לעבר כוח משטרה ומג"ב. נעצרו שני חשודים. 4 חשודים, תושבי ואדי גוז וצור באהר, נעצרו בגין השתתפות ישירה בהפרות הסדר במהלך הלילה. בנוסף, קצין צה"ל נפצע באורח קל מזריקות אבנים במהלך פעילות מעצרים בג'ילזון. הוא פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים 'הדסה הר הצופים' בירושלים. במשטרה צפו את התגובות האלימות להצבת המגנומטרים, אך מדגישים כי ההיערכות המוגברת תימשך.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20