עו"ד איתמר בן גביר. צילום: יונתן זינדל פלאש 90

בית משפט השלום בירושלים פסק הבוקר (שני) כי עובד חנות yellow בתחנת דלק "פז" בתל אביב ישלם סכום של מאתים אלף שקל לעורך הדין איתמר בן גביר מראשי עוצמה יהודית.

בקיץ 2017 הגיע עו"ד בן גביר לתחנת הדלק פז "יריד הקטנה" בתל אביב, תדלק את רכבו וביקש לרכוש פחית שתייה. עובד החנות ז'אקי דאלק זיהה את בן גביר והחל לקרוא לעברו "נאצי". דאלק הצדיע לבן גביר במועל יד, וטען בפני הנוכחים האחרים בחנות כי הוא מברך את הפיהרר.

עו"ד בן גביר הגיש תביעה נגד "פז", נגד מנהל התחנה ונגד דאלק בטענה להוצאת לשון הרע, וחוק איסור הפליה באספקת שירותים ומוצרים. "פז ומנהל התחנה הגישו כתב הגנה באמצעות משרד עורכי הדין אמודאי, ואילו העובד ביקש להתחמק וסירב לקבל את כתב התביעה. כמו כן התביעה נמסרה לו גם באמצעות הווטסאפ ומסרונים אך העובד המשיך להתחמק.

עו"ד בן גביר פנה אל בית המשפט, והבוקר פרסמה סגנית נשיא בית משפט השלום בירושלים, השופטת דורית פיינשטיין את פסק דינה בו היא מורה לדאלק לשלם סכום של מאתים אלף ש"ח לעו"ד בן גביר ועוד עשרת אלפים שח הוצאות משפט.

התביעה נגד חברת "פז" ומנהל התחנה תימשך. איתמר בן גביר אמר בתגובה : ידע כל עובד בתחנת דלק או חנות נוחות כי הוא אמור לתת שירות ללקוחות מבלי לערב השקפות פוליטיות. כמה ימים לאחר יום השואה יש מסר חשוב בכך שמי שמכנה יהודי כנאצי ואף מצדיע במועל יד, יישלם מכיסו, ויפנים שאסור לערוך זילות בשואה".

חגי סימן טוב

חגי סימן טוב