פעילי שמאל קיצוני קוראים להחרמת מופעו העתידי של הזמר ברי סחרוף במועצה האזורית הר חברון. במסגרת המתקפה ארגון זזים הנתמך על ידי הקרן לישראל חדשה פתח בקמפיין כנגד ההופעה והרים עצומה לביטולו. בנוסף נפתח דף פייסבוק כנגד ההופעה ובו הועלה פוסט המשתלח בתושבי מועצת הר חברון, הכותב האשים אותם באלימות כלפי הערבים בסביבה ונטען כי ראש המועצה יוחאי דמרי אינו פועל למנוע את אותה האלימות לכאורה של התושבים.

סחרוף. צילום: פלאש 90

 

הפוסט מתעלם ביודעין מפיגועים של ממש שנעשו כנגד תושבים יהודים באזור. פיגועים שכללו בין היתר פיגוע דקירה בחודש מרץ 2017 בחוות מור בדרום הר חברון, הרצח המזעזע של הרב מיכאל מרק, אב לעשרה ילדים שנרצח בפיגוע ירי בכביש 60 ליד בית חגי ביולי 2016, ברוך מזרחי שנרצח אף הוא בפיגוע ירי בשנת 2014 צפונית-מערבית לחברון ועוד. הכותב כואב על התושבים הערבים בסביבה שלא יוכלו להיכנס להופעה לדבריו למרות שיחפצו בכך. הפוסט מסיים בנימה מאיימת לגבי ההתייחסות לזמר בעתיד: "אין מנוס ברי, מה שתחליט לעשות בנוגע להופעה הלא ראויה הזו באחד האזורים הכי איומים של השטחים הכבושים, בדיוק כמו אצל שמשון – יילך איתך תמיד".

צילום מסך מתוך פייסבוק

 

"אם לא יתנצלו – נגיש כנגדם תביעת דיבה"

 

ראש המועצה יוחאי דמרי, שהושמץ אישית בקמפיין מסר בתגובה: "התבטאויותיו השקריות של אותם ארגונים כלפי תושבי המועצה וכלפי באופן אישי, כאילו אנחנו עסוקים בפעילות תג מחיר ובפעילות אלימה כלפי האוכלוסייה הערבית הן לשון הרע. נגמרו הימים בהם ארגוני השמאל הקיצוני מסית, משחיר ומפריח שקרים כלפי העידית שבאזרחי ישראל, זאת לאחר שהוכח שאותם ארגונים ממנים עבריין שפעל לרצח ערבים. באם לא יתנצלו – נגיש כנגדם תביעת דיבה. אנחנו מחזקים את ידיו של ברי סחרוף וקוראים לו להגיע ולהופיע כמתוכנן. הוא מצטרף לאומנים רבים וטובים, ביניהם מירי מסיקה, חבורת קולולם, שלומי שבת, שלמה גרוניך, דני רובס, יובל דיין ועוד רבים וטובים שבאו להופיע בפני תושבי הר חברון, אזרחי ישראל לכל דבר ועניין".

רגב: "כל שוברי השתיקה למיניהם מחפשים להשתיק את הפסקול הישראלי"

שרת התרבות והספורט מירי רגב התייחסה אף היא לקמפיין המדובר ולהשוואה הנואלת לשמשון הגיבור "ברי, מי שמחפש לנגח אותך בשם שמשון הגיבור, לא למד אף פרק חשוב, לא בתנ"ך ואף לא בדמוקרטיה. כל שוברי השתיקה למיניהם, 'רודפי חופש הביטוי והיצירה', מחפשים להשתיק את המוסיקה האמיתית, המאפיינת אותנו והמחברת בין כל חלקי העם הזה. ברי, הפסקול הישראלי, אליו אתה שייך, צריך וראוי להישמע בכל חלקי הארץ. חזק ואמץ!".

 

 

טל מאיר

טל מאיר

כתבת ערוץ 20 לענייני התיישבות