ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם, התייחסה הבוקר (שבת) לפרשת מינויו של רג'א זעאתרה לסגנה: "חיפה היא לא ישראל וישראל היא לא חיפה. מי שמתעניין בנושאים האלה – יש אוטובוס 940 לירושלים. סעו לשם, לא פה", אמרה ראש העיר החדשה.

"מי שמתעניין בנושאים האלו שיסע לירושלים". ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

כזכור, קליש ספגה ביקורות רבות לאחר שהתברר כי הסגן שמינתה התבטא בשלל אמירות אנטי-ישראליות בוטות בעבר, ביניהן השוואה בין הציונות וארגון 'דעאש', מתן לגיטימציה לחיזבאללה וחמאס והתנגדות להופיע בטקסי יום הזיכרון הממלכתיים.

קליש התייחסה גם לעובדה שלא ענתה לטלפון כשראש הממשלה נתניהו התקשר אליה בנושא, בטענה כי "הטלפון לא היה לידי".

גם אחרי הביקורות, קליש לא רואה בעיה במינויו. רג'א זעאתרה. צילום מסך

 

"מי שיבוא ללשכת ראש העיר יראה שהיו כאן סגני ראשי עיר ערבים שטיפלו באוכלוסייה היהודית בהגינות", הוסיפה קליש, "הערבים נמצאים בהנהגת העיר מאז ומעולם, והם יהיו שם כל עוד אני פה", אמרה ראש עיריית חיפה והתעלמה מכך שהביקורות על המינוי כלל לא נגעו להיות זעאתרה ערבי אלא להתבטאויותיו האנטי-ישראליות.

ראש עיריית חיפה עינת קליש רותם עם יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי. צילום: מאיר ועקנין – פלאש 90

 

קליש התייחסה גם למחליפה שמונתה לזעאתרה, שהירה שלבי: "אחרי הפרשה הזאת אני מאושרת שתהיה כאן סגנית ראש עיר ערבייה בפעם הראשונה בישראל".  כזכור, שלבי בעצמה התבטאה בעד מאבק בישראל.

בתוך כך התייחסה קליש גם למי שקידם את מועמדותה בחיפה, יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי: "אעשה הכל כדי לעזור לאבי גבאי להיות ראש ממשלה, והוא יהיה", אמרה.

 

אלון מליק

אלון מליק