מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > קליפורניה: תלמידים הפיצו משחק שתייה אנטישמי
צלב הקרס שעוצב מכוסות שתיה על ידי תלמידים. צילום: מתוך פייסבוק

קליפורניה: תלמידים הפיצו משחק שתייה אנטישמי

תלמידים בתיכון ניופורט-מסה שסמוך ללוס אנג'לס תיעדו עצמם שותים אלכוהול מעל צלב קרס שעוצב מכוסות שתייה. האירוע לא התרחש במסגרת בית הספר, אך המחוז פתח בבדיקה

גורמים בבית הספר התיכון ניופורט-מסה הנמצא מדרום ללוס אנג'לס אמרו אתמול (ראשון) כי הם חוקרים תמונות שפורסמו ברשתות החברתיו, בהן נראים תלמידים של בית הספר מצדיעים לצלב קרס שהוכן מכוסות פלסטיק כחלק ממשחק שתייה אותו הם שיחקו.

התמונות פורסמו בפייסבוק ובטוויטר והתלמידים נראים בהן כשהם מחייכים וצוחקים ליד צלב הקרס. "גילינו לאחרונה פרסומים ברשתות החברתיות שבהם נראים תלמידים שיצרו סמלים אנטישמיים לא נאותים, ואולי גם שתו אלכוהול כשהם לא בגיל המותר", אמר מפקח ניופורט-מסה, פרד נבארו, בהודעה להנהלת בית הספר.

נבארו הוסיף: "למרות שהאירועים האלה לא התרחשו בתוך אחד הקמפוסים או במסגרת פעילות של בית הספר, אנחנו מגנים כל ביטוי של אנטישמיות ושנאה על כל צורותיהם". ביאנקה לוץ, תלמידת בית הספר בת 16, שלא הייתה חלק מהאירוע, אמרה כי היא "הזדעזעה מהבורות של המשתתפים במסיבה". היא הוסיפה כי כמה מחבריה היהודים הרגישו מאויימים בשל התיעוד. בנוסף, היא אישרה כי כמה מהמצולמים אכן לומדים בבית הספר.

המחוז הודיע כי הוא פועל עם רשויות האכיפה המקומיות כדי לחקור את האירוע. עדיין לא ברור אם המסיבה המדוברת התרחשה בקוסטה מסה או בניופורט ביץ'. בית הספר מקבל תלמידים משני המקומות.

"אנחנו עדיין ממוקדים בחינוך התלמידים להתמודד עם האתגרים בכל שלבי החיים, ואנחנו מחויבים לכך שהתלמידים ישאו באחריות על המעשים שלהם. תפקידנו הוא לחנך אותם להבין את ההשלכות של המעשים והבחירות שלהם", אמר נבארו.

אלון מליק

אלון מליק


עוד באותו נושא

אולי יעניין אותך גם

פוסט בראשי 3

מנכ"ל בית הנשיא הראל טובי הודיע היום (חמישי) אחר הצהריים כי נשיא המדינה יחל את סבב ההתייעצויות עם כלל הסיעות, .