יו"ר ועדת הפנים של הכנסת, ח"כ יואב קיש (הליכוד), מגיב בחריפות לחוות הדעת שהוציא יועמ"ש הכנסת: "לא אתן להפיכה השיפוטית שקרתה בממשלה להגיע גם לכנסת".

יועמ"ש הכנסת, עו"ד איל ינון. צילום: פלאש 90

 

הדברים נאמרו בתגובה למכתב ששלח יועמ"ש הכנסת, עו"ד איל ינון, ליושבי ראש ועדות הכנסת ובו טען כי ליושבי ראש הועדות אין סמכות למנוע את הגעתה של דינה זילבר, על אף הודעת שרת המשפטים בעניין: "מי שיקבע מי יופיע בפני ועדות הכנסת הוא רק היועמ"ש". קיש תקף את הדברים בחריפות: "המכתב מנוגד חזיתית לחוק יסוד. המכתב גם פוגע בסמכויות ראשי ועדות הכנסת שעל הגנתם אתה אמון"

"לא אאפשר את הופעתה של עו"ד זילבר בפני הוועדה שבראשותי", המשיך קיש במכתבו לעו"ד ינון, "כל עוד שרת המשפטים לא תתיר את הופעתה, או למצער כל עוד היא לא תבחר לעזוב את שירות המדינה, ולהופיע כבעלת עמדה פרטית".

המשנה ליועמ"ש, עו"ד דינה זילבר. צילום: פלאש 90

 

במכתב ששלח ליו"ר הכנסת, לשרת המשפטים וליועמ"ש הבהיר עו"ד אייל ינון התערבותו בנושא נעשתה בעקבות הצהרתו של ח"כ קיש כי לא יאפשר את הופעתה של זילבר בפני הועדה, עמדתה שקיש כאמור מתכוון ליישם על אף התנגדות היועץ.

מגבה את עמדתו של קיש. יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין. צילום: פלאש 90

 

גיבוי חשוב קיבלה הערב תגובתו החריפה של ח"כ קיש מכיוונו של יו"ר הכנסת, ח"כ יולי (יואל) אדלשטיין, שסבור כי אין בעיה חוקית עם מניעת הגעתה של זילבר לועדות. על פי דיווח באתר 'וואלה' נמסר מלשכתו של אדלשטיין כי  "הכנסת לא יכולה לקבוע לממשלה מי הנציג שיגיע מטעמה לדיונים בוועדות, אולם יו"ר הכנסת טוען כי ליו"ר הועדה יש סמכות מלאה לנהל דיונים המתקיימים בה כראות עיניו".

אלון מליק

אלון מליק