עודד קטש מוצג כמאמן הנבחרת. צילום: איגוד הכדורסל

 

עודד קטש מונה בסוף השבוע שעבר למאמן הפועל ירושלים. סבלנותו של הבעלים אורי אלון לניסיון שנקרא מודי מאור פקעה, והוא החתים מאמן בעל שיעור קומה, עם ניסיון, כזה שיכול להחזיר את ההרתעה לאלופת המדינה.

קטש נכנס לסיטואציה מאוד מוכרת מבחינתו. בנבחרת ישראל, הוא קיבל בקיץ האחרון סגל שחטף מכה רצינית אחרי הכישלון באליפות אירופה שהתקיימה בארץ, ובלי יותר מדי זמן היה צריך לבנות סגל חדש למוקדמות אליפות העולם שהחלו שלושה חודשים לאחר מכן. בנבחרת, בטח זו  הנוכחית, אין יותר מדי מה לאלתר ברמת השחקנים. זה החומר וצריך לעבוד עם מה שיש. אז אמנם יש שחקנים צעירים שמוזמנים וותיקים שלא, אבל על המאמן לבנות שיטת משחק על בסיס השחקנים הקיימים.

הוחלף במאמן הלאומי. צילום: הפועל ירושלים

 

בינתיים נראה שהרבה לא השתנה, והנבחרת הובסה במשחקה האחרון 78-62 לאסטוניה. לא רואים איזשהו שינוי לטובה. משחק ההגנה של הנבחרת ברמה נמוכה מאוד, הריבאונד נשאר נקודת תורפה מאוד רצינית, ואיום מחוץ לקשת כמעט ולא קיים.

כעת הולך קטש ל"עבודה השנייה שלו" בהפועל ירושלים, שם הוא יתקל בסיטואציה די דומה: קבוצה די מפורקת שהודחה מאירופה בשלבים מאוד מוקדמים, הודחה מהגביע בשלב חצי הגמר, ובליגה חוטפת תבוסות מקבוצות כמו נס ציונה. גם ברמת סגל השחקנים אין יותר מדי מה לעשות, שכן הקבוצה עשתה כבר את כל חילופי הזרים המותרים והאפשריים.

אורי אלון. צילום: משה בוקר

 

כדי להצליח, קטש יצטרך לחזור לתכונה המיוחדת שלו – מאמן של שחקנים. בהיותו אחד מגדולי הכדורסל הישראלי, קטש תמיד ידע לאחד את השחקנים סביבו ולגרום להם למוטיבציה גדולה. כך היה באליפות אירופה לנבחרות עתודה בקיץ, כאשר קטש לקח חבורה שלא הייתה בין הפייבוריטיות עד לזכייה במדליית הכסף, תוך שהיא מציגה כדורסל מלא בתשוקה. הוא נתן את המושכות לתמיר בלאט, סמך עליו (גם שהוא קצת השתולל בזריקות על המגרש), וקיבל את מבוקשו.

כך גם היה באליפות שלקח עם גלבוע גליל שם נתן אמון בג'רמי פארגו, בחור שהגיע היישר מארה"ב ובהתחלה היה נראה שזה לא עובד ואף הייתה מחשבה לשחרר אותו. קטש נתן בו אמון וזה החזיר לו עם עונה מופלאה, ואליפות על הראש של מכבי תל אביב.

יוכל להוביל את הפועל ירושלים לאליפות? צילום: מנהלת הליגה

 

אם קטש יצליח להיכנס לראש של השחקנים החדשים שלו, במיוחד לזה של הישראלים כמו ריצ'ארד האוול (שמשחק תחתיו בנבחרת), ליאור אליהו, בר טימור, יוגב אוחיון ויותם הלפרין, העונה הזו עוד יכולה להסתיים באליפות שנייה ברציפות להפועל ירושלים, ועל הדרך להרוויח חלק מהשחקנים האלו לנבחרת.