הותר לפרסום כי קטין, תושב ג'בליה , פעיל בזרוע הצבאית של החמא"ס, נעצר לחקירת השב"כ בתאריך 6.4.16, לאחר שחצה את גדר המערכת והסתנן לישראל.
מהחקירה בשב"כ עולה כי הקטין השתייך לחטיבת צפון רצועת עזה של החמא"ס, אליה גויס זמן קצר לפני מבצע 'צוק איתן'. לאחר שגוייס עבר הקטין קורסים והכשרות מטעם הזרוע הצבאית ואף ביצע פעילות צבאית עניפה שכללה, בין היתר, מארבים ותצפיות כנגד כוחות צה"ל, סיורים וחפירת מנהרות לעבר ישראל. עוד עלה כי מרבית האימונים שעבר היו בעלי מאפיינים התקפיים, לרבות חדירה, כניסה למבנים, פיצוץ מטענים ועוד וזאת כחלק מתפיסת המערכה לפיה הלחימה הבאה תתרחש בתוך שטח ישראל.

בחקירה התקבל מידע נרחב על פעילות החמאס לחפירת מנהרות שאמורות לשמש לצורך חדירת לוחמי החמאס לתחומי ישראל .
כמו כן התקבל מידע לגבי תוואי מנהרות שנועדו לשימוש בשעת חירום של פעילי הנח'בה, יחידת העילית של חמא"ס וכן מידע אודות מיקומם של פירי מנהרות רבים בשטח הרצועה. בחקירה עלו פרטים אודות שיטות העבודה של החופרים, האמצעים בהם נעשה שימוש ונוהלי הפעילות. כך, למשל, במטרה להסוות את פעילותם נוקטים החופרים במספר שיטות כגון איסור יציאה מהמנהרה עם בגדי עבודה, החובה להתקלח ולהחליף את בגדי העבודה בתוך המנהרה, ועוד. בחקירה התברר כי הקטין נטל חלק בהטמנת מטענים במנהרות ובסביבתן מחשש לכניסת כוחות צה"ל לתוך המנהרות, ואף החזיק בביתו מטענים נוספים.
עוד התברר בחקירה כי החמאס ממשיכה בפעילות חפירת המנהרות, תוך שהיא מודעת לפעילות הישראלית לאיתור המנהרות ועוקבת אחרי פעילות זו.
הקטין נמנה עם שורת פעילים הנחקרים בעת הנוכחית בשב"כ, המוסרים מידע פנימי ועדכני אודות פעילותה האינטנסיבית של חמאס בחפירת המנהרות.
כנגד הקטין הוגש היום, ע"י פרקליטות מחוז דרום, כתב אישום בבית המשפט המחוזי בבאר שבע

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20